23. KOLO BH TELEKOM PREMIJER LIGE BiH U NOGOMETU. POBJEDA ČELIKA U KOMŠIJSKOM DERBIJU. NK ČELIK – NK TRAVNIK 1:0 – Stadion: “Bilino polje”; Početak u 16,30 sati; Vrijeme: Sunčano (+16*C); Gledalaca: oko 200; Glavni sudija Mulahasanović Adis (Sarajevo), A-1 Spahalić Samir (Mostar), A-2 Milić Dženan (Sarajevo); Delegat Oljača Rodoljub (Gradiška); Uokviru 23. kola BiH Telekom Premijer nogometne lige danas su u Zenici, na stadionu “Bilino polje”, igrali domaći Čelik i NK Travnik iz istoimenog grada. U komšijskom derbiju pobjedili su domaći nogometaši Čelika.

REZULTAT: ČELIK – TRAVNIK 1:0 (1:0);
Strijelac: Marin Popović u 45.minuti.
Početni sastavi timova:
Čelik: Adilović, Gojković, Karić, Anel Dedić, Kojić, Simić, Popović, Bureković, Alen Dedić, Pezer, Jusić.
(Trener Elvedin Beganović);
Travnik: Nurković, Kovač, Nuhić, Aleksić, Jašarević, Zajmović, Hasečić, Dudić, Varupa, Musić, Čivić.
(Trener Husnija Arapović);

Čelik se revanširao Travniku za poraz u jesenjem dijelu prvenstva i to identičnim rezultatom od 1:0.
Inače, utakmica nije opravdala očekivanja navijača jer nije to bila kvalitetna nogometna predstava. I jedni i drugi su ostali dužni navijačima, a ovakva igra se može opravdati važnosti rezultata za obje ekipe.
U prvom dijelu nije bilo većih prilika niti pred jednim golom, tako da sve vrijedno spomena u prvom poluvremenu desilo u 45. minuti. Kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena, Marin Popović pogađa mrežu Nurkovića za vodstvo svog tima od 1:0.
Pored postignutog gola domaći igrači su kreirali nekoliko prilika, a najviše su prijetili Dedić i Karić, te Zec u drugom dijelu. Travnik je najbliži golu bio u 55.minuti kada je Smajić samo nekoliko trenutaka nakon ulaska pogodio stativu. Zajmović je imao nekoliko pokušaja u gostujućoj ekipi ali je u oskudnim trenucima bio dekoncentrisan. Sasvim zaslužena i vrijedna pobjeda domaće ekipe, koju u nastavku prvenstva očekuje težak raspored.
U narednom, 24. kolu Čelik ide u goste ekipi Drine u Zvornik (jesenas u Zenici bilo je 1:0 za Drinu), a Travnik je domaćin Olimpicu iz Sarajeva.