26. KOLO BH TELEKOM PREMIJER LIGE BiH U NOGOMETU. VELIKA POBJEDA ČELIKA U DERBIJU. NK ČELIK – NK ŠIROKI BRIJEG 5:3 – Stadion: “Bilino polje” u Zenici; Početak: 17:00 sati; Vrijeme: sunčano +25*C; Gledalaca: oko 1.500;  (Glavni sudija, Pajić Danijel – Bijeljina, pomočnici  A1 Baković Haris-Sarajevo i A2 Ibrišimbegović Senad-Travnik, delegat Grganović Franjo-Novi Travnik); U 26. kolu BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje igrali su domaći Čelik i ekipa Široki Brijeg. Završeno je sasvim zasluženom pobjedom pobjedom domaćih.

REZULTAT: ČELIK – ŠIROKI BRIJEG  5:3  (2:1);

Strijelci:  Popović 3′, Bajraktarević 45′ Karić 65′, 89′, Anel Dedić 87′ za Čelik; Kresinger 31′, Menalo 88′ i Peko u 90. minuti za Široki Brijeg.

Žuti kartoni: Adi Adilović, Hećo (dobio na zagrijavanju) i Bureković (Čelik), Ćorić (Široki Brijeg);

Sastavi timova:

ČELIK: Adilović, Gojković, Karić (od 90. Zec), Anel Dedić, Bajraktarević (od 84. Kazazić), Selimović, Kojić, Popović (od 68.Alen Dedić), Bureković, Pezer, Jusić. (Trener Elvedin Beganović);

Na klupi Čelika još su bili: Semir Bukvić golman, Grahovac, Simić i Hećo;

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Kožul (od 46.Ivanković), Barišić, Ćorić, Zakarić, Wagner, Kožulj, Brekalo (od 70.Peko), Karačić (od 60.Menalo), Kresinger, Marković. (Glavni trener Mario Bazina);

Derbi je opravdao očekivanja, jer je bilo golova, šansi, dobrih odbrana golmana Adilovića i Solde. Uslovi za odigravanje utakmice, gotovo, idealni, a posjeta veća nego na posljednjim utakmicama u Zenici.

U fantastičnoj utakmici u Zenici Čelik je udaljio Široki Brijeg od trke za titulu i gotovo u potpunosti mu se revanširao za jesenji poraz u Širokom Brijegu od 2:7.

Čelik je odlično otvorio utakmicu, te je već u trećoj minuti poveo sa 1:0. Odlično je prošao Bureković po lijevoj strani, a njegov centaršut koristi Marin Popović koji pogađa za radost navijača Čelika. Nakon primljenog gola gosti su prijetili golu Čelika, ali je napade Širokog Brijega uspješno zaustavljao Adi Adilović . U 30. minuti kada iskusni Kresinger koristi odličnu asistenciju ponajboljeg gostujućeg igrača Wagnera, te pogađa za izjednačenje i radost malobrojnih navijača gostiju (oko 20-ak). Kada se očekivao kraj prvog poluvremena, Semir Bajraktarević postiže evrogol u same rašlje gola sa oko 25 metara za vođstvo i konačni rezultat prvog poluvremena od 2:1.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti koji prijete preko Kresingera (61′) i Kožulja (57′), ali se još jednom ističe Adilović svojim odbranama, posebno nakon udarca Kožulja u 57. minuti kada krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. U 67. minuti odlično izvedena kontra Čelika, Anel Dedić sjajno proigrava Mahira Karića koji izlazi sam pred golmana gostiju i rutinski pogađa za 3:1.

U periodu od 87. minute do kraja utakmice na Bilinom polju viđeno je čak četiri gola. Najprije je u 87. minuti odlični Mahir Karić prošao po desnoj strani i uposlio Anela Dedića koji sjajnim udarcem matira golmana gostiju za 4:1. Svega minutu nakon primljenog gola igrač Širokog Brijega Menalo koristi dubinsku loptu i matira nemoćnog Adilovića za 4:2. U narednom napadu (89′) ponovo se Mahir Karić oslobodio svojih čuvara, te matirao golmana Širokog Brijega za 5:2. Konačnih 5:3 postavio je Ivan Peko u 90. minuti utakmice.

Nakon ove velike pobjede nad favorizovanim Širokobriježanima, Čelik nastavlja odličnu seriju od pet pobjeda i jedan remi u zadnjih 6 kola prvenstva i potvrđuje veliku formu. U narednom 27.kolu prvenstva Čelik gostuje kod ekipe Slavija iz Istočnog Sarajeva, a Široki Brijeg je domaćin sarajevskom Olimpicu. Čestitke nogometašima Čelika i stručnom štabu za veliku igru i pobjedu i od sportske redakcije Zenicabloga.