Foto: Calp ubjedljiv protiv Veleža – Danas je nastavljeno prvenstvo i u Prvoj futsal ligi Federacije BiH grupa “Jug”, u Zenici je domaći MNK Calp slavio protiv FTC Velež rezultatom 7:4.

Bolje su utakmicu otvorili Mostarci, prednost gostima donio je igrač koji ih je pojačao u ovom prelaznom roku, Sanjin Cerovina u 2. minutu susreta. Samo tri minuta kasnije na 1:1 je poravnao kapiten Calpa, Armin Tutnić.

Novu prednost Veležu donosi Eldin Skejo u 6. minutu igre, a novo izjednačenje Calpu donosi Denis Imamović, samo minut kasnije.

Konačan rezultat prvog poluvremena postavlja Armin Tutnić svojim drugim golom i tako donosi prvu prednost Zeničanima na ovom susretu.

U 23. minutu novi gol za domaće, na 4:2 povisio je Ismet Doglod. Ali ni gosti iz Mostara se ne predaju, dva minuta kasnije na 4:3 smanjuje Nermin Batlak.

Novi gol za domaće postiže Omer Hamzić u 29. minutu, sada je 5:3. Isti igrač i tri minute kasnije povisuje na 6:3.

Pet minuta prije kraja susreta novi gol za Velež, na 6:4 smanjuje Jasmin Čurić, ali konačnih 7:4 postavlja Omer Hamzić, svojim trećim golom, u 38. minutu.

Danas je odigrana još jedna utakmica u Prvoj ligi Federacije BiH, ali u grupi “sjever”, gdje je MNK Bubamara bio bolji od MNK Vega Mix.

MNK CALP – FTC VELEŽ 7:4 (3:2)
Arena Zenica
Gledalaca: 150
Sudije: Azem Karić i Selmin Osmančević (oba Zenica)
Strijelci: Hamzić 3, Tutnić 2, Doglod, Imamović (Calp), Skejo, Batlak, Čurić, Cerovina (Velež)

MNK Calp: Beganović, Imamović, Doglod, Tutnić, Hamzić, Čolić, Vehabović, Skopljak, Šut, Pivić
FTC Velež: Begović, Gosto, Cerovina, Vejzović, Mezit, Tinjak, Macić, Čurić, Batlak, Skejo