FOTO. Bh. reprezentativci neuspješni protiv Italije

U susretu 6. kola grupe 1 UEFA A Lige nacija odigranom večeras na „Grbavici“ reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena od Italije sa 0:2.

Italija do prednosti dolazi u 22′. Nakon centaršuta Lorenza Insignea loptu iza leđa Kenana Pirića poslao je Andrea Belotti. Imali su gosti još pokušaja, ali Insigne i Bellotti u dva navrata nisu bili precizni iz povoljnih pozicija.

Bh. tim je dobru priliku imao u 37′ kad je Smail Prevljak primio loptu na petercu, ali je njegov šut Gianluigi Donnarumma odbranio. Minutu poslije nakon kornera Miralema Pjanića, glavom loptu pored gola šalje Siniša Saničanin. Do kraja prvog poluvremena Zmajevi su zaprijetili još jednom u 44′ kad Amer Gojak promašuje gol sa 7 metara nakon dodavanja Josipa Ćorluke.

Drugo poluvrijeme počelo je pokušajem Benjamina Tatara u 47′ sa distance, ali je lopta otišla preko gola.

Nakon toga nije bilo puno prilika do 68′ kad gosti postižu drugi gol. Manuel Locatelli je odlično poslao loptu na peterac gdje se najbolje snalazi Domenico Berardi za 0:2. Federico Bernardeschi je u 88′ sa petnaestak metara pogodio prečku i to je bila posljednja šansa na susretu.

Sudija: Artur Dias (POR)
Pomoćnici: Rui Tavares (POR), Paulo Soares (POR)
4. sudija: Vitor Fernandes Ferreira (POR)

SASTAVI

BIHBosna i Hercegovina ITAItalija
22. Kenan Pirić (GK) 21. Gianluigi Donnarumma (GK)
2. Advan Kadušić  žuti karton 62′ izmjena izlazi 79′ 3. Emerson
6. Siniša Saničanin 5. Manuel Locatelli
7. Benjamin Tatar  izmjena izlazi 79′ 8. Jorginho
10. Miralem Pjanić (C)  izmjena izlazi 76′ 9. Andrea Belotti  gol 22′ izmjena izlazi 82′
11. Smail Prevljak  izmjena izlazi 79′ 10. Lorenzo Insigne  izmjena izlazi 93′
13. Gojko Cimirot 11. Domenico Berardi  žuti karton 65′ gol 68′ izmjena izlazi 82′
14. Amer Gojak 15. Francesco Acerbi
15. Josip Čorluka 16. Alessandro Florenzi (C)  izmjena izlazi 46′
19. Rade Krunić  izmjena izlazi 71′ 18. Nicolò Barella
20. Dennis Hadžikadunić 19. Alessandro Bastoni
IZMJENE IZMJENE
1. Belmin Dizdarević (GK) 1. Salvatore Sirigu (GK)
12. Luka Kačavenda (GK) 12. Alex Meret (GK)