FOTO: Ahmedu Karaliću gradski turnir –prvenstvo RVI u šahu – U Zenici je odigran gradski šahovski turnir-prvenstvo RVI, a u organizaciji Udruženja ratnih vojnih invalida (RVI) Zenica. Turnir se igrao u šahovskom Domu u Zenici uz učešće 12 takmičara, a otvorio ga je gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović.

Prvo mjesto osvojio je Ahmed Karalić sa 5,5 poena, a jedino je drugoplasirani Galib Džanan uspio „otkinuti“ pola poena pobjedniku Karaliću. Drugoplasirani je Galib Džanan sa 4,5, a trećeplasirani Almir Čamdžić sa 4,0 poena.

Tri prvoplasirana takmičara su osvojili novčane nagrade i diplome, a 4. i 5. mjesto novčane nagrade.

Prva nagrada iznosila je 50 KM, druga 40, treća 30, četvrta i peta po 20 KM.

Igralo se šest kola uz tempo igre od 10 minuta po igraču. Direktor turnira bio je Almir Čamdžić, predsjednik RVI, sudije Belmir Miskić NA i IM Goran Trkulja. Operater je bio Belmir Miskić NA.