FK Radnik- NK Čelik 2:2

U utakmici 29. kola (četrnaesto kolo proljetnog dijela sezone) BHT Premijer nogometne lige BiH danas su u Ugljeviku igrali bijeljinski FK Radnik i zenički NK Čelik. Završeno je neriješeno.

REZULTAT: RADNIK – ČELIK 2:2 (1:1);

Strijelci: 0:1 (Anel Dedić u 5. min.), 1:1 (Marko Obradović u 18.min.), 1:2 (Anel Dedić u 57.min.), 2:2 (Mladen Žižović u 81.minuti iz penala);
Stadion u Ugljeviku. Glavni sudija: Goran Paradžik (Ljubuški), pomoćnici: A1: Dženan Milić (Sarajevo) A2: Dario Tepavčević (Laktaši); Delegat Izet Banda (Brčko);

Početni sastavi timova:
Radnik: Bodiroga, Milović, Beširević, Memišević, Antić, Žižović, Lazić, Krsmanović, Obradović, Ostojić, Mašić. (Trener Slavko Petrović);
Čelik: Adilović, Kazazić, Anel Dedić, Bajraktarević, Selimović, Kojić, Simić, Popović, Bureković, Pezer, Jusić. (Trener Elvedin Beganović);

Čelik je nastavio sa serijom nepobjedivosti. Rasterećeni rezultatom igrači Čelika su nastavili sa dobrim igrama i rezultatima i umalo su iznenadili Radnik u gostima.
Zeničani su imali dva puta vodstvo u Ugljeviku, ali je Radnik uspio da osvoji bod nakon izvedenog penala u 81.minuti. Ovo je deveto kolo u kojem igrači Čelika nisu poraženi (7 pobjeda i dva remija u zadnjih devet kola).
Nakon dosuđenog penala za domaće u 81.minuti nastao je prekid utakmice od nekoliko minuta zbog protesta nogometaša Čelika. U toj gužvi isključen je igrač Čelika Vernes Selimović, a žute kartone su dobili Adi Adilović i Anel Dedić. Nakon toga Dedić dobija i drugi žuti karton zbog nesportskog ponašanja po izlasku sa terena radi izmjene, a na intervenciju pomoćnog sudije, te je i on isključen (Iz radio izvještaja BH radio 1, Todora Nikolića).
U ovoj utakmici Zeničani su igrali bez Mahira Karića (tri žuta kartona) i povrijeđenog Renata Gojkovića.

U narednom 30.kolu (zadnje kolo prvenstva) Čelik je domaćin sarajevskom Željezničaru, a Radnik ide u goste Olimpicu u Sarajevo.

Rezultati 29. (pretposljednjeg) kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine:
Radnik – Čelik 2:2
Vitez – Sarajevo 0:3
Slavija – Široki Brijeg 1:1
Željezničar – Travnik 1:0
Zrinjski – Olimpic 2:0
Borac – Drina 2:1
Sloboda – Mladost 3:2
Zvijezda – Velež 3:2