EP: Košarkašice BIH bolje od Grčke

Prvi dan EP za košarkašice U20 – B divizija. Pobjeda bh. košarkašica na startu prvenstva. BiH – Grčka 79:71 – Prvog dana Evropskog prvenstva B divizije za košarkašice do 20 godina, koje se igra u Podgorici u Sportskom centru „Morača” odigrano je svih 5 utakmica. Postignuti su sljedeći rezultati:

BiH – Grčka 79:71
Austrija – Rumunija 70:65
Švedska – Bugarska 79:54
Izrael – Velika Britanija 71:48
Crna Gora – Litvanija 66:45

Ženska U 20 reprezentacija naše države je otvorila Evropsko prvenstvo B divizije pobjedom protiv Grčke. Konačan rezultat je glasio 79:71 za izabranice Mare Lakić. Dobro smo otvorili meč i dobili prvu četvrtinu igre rezultatom 24:18.
Ipak, Grčka dobija drugu četvrtinu meča rezultatom 17:16 i na poluvremenu je rezultat glasio 40:35.
U finišu prvog dijela pri rezultatu 26:25 za našu reprezentaciju, napravili smo seriju od 7:0 i zahvaljujući njoj imali prednost.
Meč je praktično riješen u trećoj četvrtini. Naše djevojke su dobile ovu dionicu igre rezultatom 25:11 i na ulasku u posljednjih deset minuta imale prednost od 19 poena.
Do kraja su uspjele zadržati, iako su Grkinje dobile posljednjih deset minuta rezultatom 25:14. Najefikasnija igračica u redovima naše reprezentacije je bila Marica Gajić sa double-double učinkom od 22 poena i čak 13 skokova, te 3 asistencije, dok je Nikolina Džebo ubacila 18 poena. Na drugoj strani je najbolju partiju pružila Eleanna Christinaki sa 24 poena i 10 skokova.
Od zeničkih košarkašica, Nedžla Kovačević provela je u igri 11,5 minuta i postigla 4 poena i imala 3 skoka. Anida Ćorović provela je u igri nešto više od 5 minuta.

Rezultat: BiH – Grčka 79:71 (24:18), (16:17), (25:11), (14:25)