Elvedina Muzaferija osvojila nove bodove u Svjetskom kupu

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija ponovo je sjajnim nastupom osvjetlala obraz bh. skijanja, osvojivši bodove u Svjetskom kupu.

Muzaferija, članica zenički ski kluba, je osvojila 27. mjesto u spustu u italijanskoj Cortini d’Ampezzo i vremenom 1:08.57 osvojila nova četiri boda. Pobjednica natjecanja bila je Sofija Goggia, a našu skijašicu iza sebe je ostavila sekundu i 59 stotinki.

Ovo je drugi put da Elvedina Muzaferija osvaja bodove u Svjetskom kupu, nakon što je u decembru prošle godine bila  na poziciji broj 18, što joj je tada donijelo 13 bodova.