Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji rezultat bh. skijanja u historiji Svjetskog kupa

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija je zauzela 18. mjesto u superveleslalomu u Sankt Moritzu u okviru Svjetskog kupa. Naša najbolja skijašica je utrku završila s vremenom 59.41, što je za 1,6 sekundi sporije od Italijanke Federice Brignone koja je danas ostvarila trijumf.

Ovo je za našu skijašicu najbolji rezultat u karijeri i nema sumnje da će samo biti podsticaj za još bolji rad i bolje rezultate u budućnosti. S današnjim historijskim plasmanom Elvedina je osvojila 13 bodova u Svjetskom kupu. Što se tiče same utrke, Brignone je danas došla do prve pobjede u sezoni i to s vremenom 57.81, dok je na drugom mjestu završila, također Italijanka, Elena Curtoni koja je za sunarodnicom zakasnila 11 stotinki.