Dvije pobjede i jedan poraz omladinaca NK Čelik u Premijer ligi BiH

Dvije pobjede i jedan poraz omladinaca NK Čelik u Premijer ligi BiH –  Odigrane su utakmice 21.kola uokviru Premijer omladinske nogometne lige BiH, sezona 2018/2019. Pioniri i kadeti Čelika bili su domaćini svojim vršnjacima iz FK Tuzla City, dok su juniori Čelika, uokviru 15.kola, bili gosti kod ekipe Radnik u Bijeljini.

Čelikovi omladinci su zabilježili dvije pobjede (pioniri i juniori), dok su kadeti Čelika doživjeli domaći poraz. Zeničke utakmice su igrane na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polju, teren sa plastičnom podlogom, pred oko 50-ak gledalaca, dok je utakmica juniora Radnika i Čelika igrana na gradskom stadionu u Bijeljini.

Rezultati omladinskih selekcija Čelika:
PIONIRI U-15
Čelik – Tuzla City 1:0 (1:0) – Strijelac za pionire Čelika bio je Zvonimir Plavčić u 18.minuti.

Sastav pionira Čelika:
Mlačo (cap), Islambegović, Hodžić, Samed Žuna, Helja, Begić, Ahmetspahić, Zeković, Bašić, Plavčić, Softić. Još su igrali: Porča, Zatagić, Zahirović i Ibraković.
(Glavni trener pionira Čelika Pavle Skočibušić, predstavnik kluba Nedžad Krdžalić);
Još na klupi Čelika: Karić i Bureković.

Pioniri Čelika su na 8.mjestu tabele sa 8 pobjeda, 1 remi i 12 poraza, 22 boda (+3 boda).

KADETI U-17
Čelik – Tuzla City 0:1 (0:1) – Strijelac za kadete gostiju bio je Muhamed Redžić u 44.minuti.

Sastav kadeta Čelika:
Durmo (cap), Piljug, Mahmić, Emir Čančar, Kovač, Mašić, Bahtić, Gračić, Sibalo, Ormanović, Šabić. Još su igrali: Karalić, Mušinović, Džaferović, Alagić i Karić.
(Glavni trener kadeta Čelika Sabahudin Bujak, predstavnik kluba Nedžad Krdžalić);
Još na klupi Čelika: Demiri i Kuduz.

Kadeti Čelika su na 11.mjestu tabele sa 4 pobjede, 2 remija i 15 poraza, 11 bodova (-3 boda)..

JUNIORI U-19
Radnik – Čelik 0:1 (0:0) – Strijelac za juniore Čelika bio je Selim Žuna u 74.minuti iz kaznenog udarca.
-Crveni karton Sanjin Subotić iz Čelika u 78.minuti (2.žuti karton u 78., a prvi u 48.minuti).

Sastav juniora Čelika:
Ganibegović, Puđa, Horić, Kulovac, Muslić, Smajić, Žuna (cap), Husejnović, Evhad Vardo, Čolaković, Sanjin Subotić. Još su igrali: Tufekčić, Ferhatović i Hinović.
(Glavni trener juniora Čelika Oliver Vujica, predstavnik kluba Ivo Jelović).
Još na klupi Čelika: Sejmen, Ekinović, Eldar Čančar, Smriko.

Ovo je prva pobjeda juniora Čelika u ovom prvenstvu uz 11 poraza i 3 remija, 3 boda (-3 boda), 14.mjesto.

U narednom 22.kolu pioniri i kadeti Čelika gostuju kod ekipe GOŠK u Gabeli, dok su juniori Čelika u 16. kolu domaćini NK Travnik.