Dva prva mjesta za mlade zeničke šahiste na Međunarodnom turniru u Usori

Dva prva mjesta za mlade zeničke šahiste na Međunarodnom turniru u Usori – Protekle subote, 23.2.2019.godine, u Usori je održan Međunarodni otvoreni šahovski turnir „Usora 2019“ u organizaciji Udruge Hrvatski sokol iz Usore, koji se igrao u Domu kulture u Žabljaku, Usora.

Učestvovalo je 114 šahista i šahistkinja iz Srbije, Danske, Švajcarske i BIH, među kojima su bila 3 velemajstora (GM), 8 Internacionalnih majstora (IM) i 6 FIDE majstora (FM).

Među nagrađenim šahistima u specijalnim nagradama su i dva mlada Zeničanina, Dino Marković i Rayan Kapetanović.

Dino Marković je osvojio prvo mjesto u kategoriji igrača FIDE rejtinga do 2.000, a Rayan Kapetanović prvo mjesto u kategoriji kadeti do 12 godina.

Zapažen nastup u generalnom plasmanu imali su i Zeničani Goran Trkulja i Dino Marković sa 6 osvojenih poena, Faris Čunjalo sa 5,5, Halid Bajramović sa 5 poena i t.d.

Inače, pobjednik turnira bio je velemajstor Miodrag R. Savić sa 7,5 poena iz Srbije, drugi je bio IM Boroljub Zlatanović sa 7,5 poena iz Srbije, a treći velemajstor Dalibor Stojanović, takođe, sa 7,5 poena iz BiH. Plasman šahista sa istim brojem osvojenih poena određen je na osnovu dodatnih kriterija.

Igrano je po švajcarskom sistemu u 9 kola FIDE varijanta, zajednički turnir za igrače i igračice. Tempo igre

bio je 10 minuta po igraču za cijelu partiju. Turnir će se rejtingovati kod FIDE za blitz rejting listu.

Direktor turnira bio je Almir Mešić, glavni sudija IA Boris Budimir, sudija FA Šefko Hamzić.