Drugo kolo seniorskog Kupa ZDK – Zenički Rudar bolji od Fortune

Drugo kolo seniorskog Kupa ZDK – Zenički Rudar bolji od Fortune – Odigrano je drugo kolo seniorskog Kupa Nogometnog Saveza Zeničko-dobojskog kantona za takmičarsku 2018/2019. godinu.

Žepče: NK Žepče – Borac J 8:0

Na utakmici u Zenici između kantonalnog ligaša, zeničke Fortune i Rudara iz Zenice, člana Druge lige FBiH, bolji je bio Rudar, iako je Fortuna imala vođstvo nakon prvog poluvremena od 2:1.

Utakmica je igrana na B terenu sa plastičnom podlogom na Kamberovića polju, pred oko 100 gledalaca.

Fortuna je povela sa 1:0 u 32′ preko Admira Suljevića, a na 1:1 izjednačio je Besim Kolić u 44′, da bi u narednoj 45′ Almedin Pjanić doveo Fortunu u vođstvo od 2:1. Rudar je preokrenuo rezultat u drugom poluvremenu. Na 2:2 u 50′ Rudar je izjednačio preko kapitena Ahmeda Aletića. Rudar prelazi u vođstvo od 2:3 u 73′ preko Halila Kozlića, a konačnih 2:4 za Rudar postavio je Besim Kolić u 88.minuti.