Sugrađanka iz zeničkog naselja Blatuša obratila se redakciji zbog, kako navodi, zabrinjavajuće situacije koja se dogodila njenom bratu, učeniku trećeg razreda osnovne škole, koji je napadnut od strane psa lutalice u neposrednoj blizini školskog objekta.
Prema riječima sugrađanke, napad se desio tačno preko puta škole, na mjestu gdje se svakodnevno kreće veliki broj djece koja idu na nastavu i vraćaju se kući.
“Ono što je posebno zabrinjavajuće jeste da ovo nije prvi slučaj, već drugi, odnosno treći sličan napad u posljednje vrijeme, a nadležni i dalje ne reaguju i ne poduzimaju ništa konkretno”, navodi se u njenom obraćanju.
Sagovornica upozorava da građani, a naročito roditelji, žive u strahu jer se ovakve situacije ponavljaju. “Životinje, naravno, nisu krive, ali je odgovornost na onima koji su zaduženi da se problem lutalica riješi na human, ali učinkovit način”, dodaje ona.
Stanovnici Blatuše pozivaju nadležne gradske službe da što prije reagiraju i osiguraju sigurnost djece na putu do škole, kako bi se spriječile nove nesreće.
Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010







