Ostali sportovi

Dino Beganović otkriva: “Gledam BiH na Mundijalu, cilj mi je postati stalni vozač”

Primaj prvi vijesti na viber - besplatno - PRIJAVI SE NA OVOM LINKU

Švedski vozač bosanskohercegovačkih korijena Dino Beganović nastavlja graditi svoj put ka Formuli 1.

Član Ferrarijeve vozačke akademije ponovo je dobio priliku da sjedne za upravljač Ferrarijevog bolida tokom prvog slobodnog treninga za Veliku nagradu Austrije, gdje je zamijenio Charlesa Leclerca.

Mladi vozač opravdao je ukazano povjerenje i trening završio na odličnom devetom mjestu, ostavivši vrlo dobar utisak među najboljim vozačima svijeta. Nakon izlaska na stazu nije krio zadovoljstvo ostvarenim.

“Uvijek je posebno sjesti u Ferrarijev bolid Formule 1. Trening je prošao jako dobro i od samog početka osjećao sam se ugodno u automobilu. Isprobali smo mnogo različitih stvari i veoma sam zadovoljan kako je protekao današnji dan”, rekao je Beganović za NET.hr.

San o stalnom mjestu u Formuli 1

Beganović ističe da mu je glavni cilj ostvariti što bolje rezultate u Formuli 2, jer upravo od njih zavisi njegova budućnost u najbržem automobilističkom takmičenju na svijetu.

“Presretan sam svaki put kada dobijem priliku voziti bolid Formule 1. Svakodnevno radim kako bih jednog dana bio stalni vozač u ovom sportu”, poručio je.

Dodao je i da redovno razgovara s drugim mladim vozačima iz Ferrarijevog programa, čiji mu savjeti mnogo znače, ali naglašava da je najveći dio posla ipak na njemu.

Prati Zmajeve na Svjetskom prvenstvu

Osim automobilizma, Beganović s velikom pažnjom prati i nastupe fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu.

“Naravno da pratim. Baš sam u srijedu bio na ćevapima u Bledu i tamo gledao utakmicu. Lijepo je vidjeti kako se Bosna bori, a sve utakmice pratim zajedno s porodicom. Gledat ćemo i sljedeću”, rekao je mladi vozač.

Njegov nastup u Spielbergu još jednom je pokazao da Ferrari ozbiljno računa na njegov razvoj, dok Beganović iz vikenda u vikend potvrđuje da bi u budućnosti mogao postati prvo veliko ime Formule 1 s bosanskohercegovačkim korijenima.

 



Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez navođenja izvora i bez dozvole. Vlasnik materijala su Agencija za promociju PRmedia s.d. i portal Zenicablog, osim ako nije navedeno drukčije.

Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010

PARTNERI ZENICABLOGA:

Zadnje objavljeno

Promo