Dejanu Marjanoviću 1.Brzopotezni šahovski turnir ŠK Napredak Zenica

Dejanu Marjanoviću 1.Brzopotezni šahovski turnir ŠK Napredak Zenica – U prostorijama ŠK Napredak u Zenici,   u Hrvatskom domu „Kralj Tomislav“, odigran je 1.Brzopotezni šahovski turnir ŠK Napredak u organizaciji ŠK Napredak Zenica. Učestvovalo je osam igrača iz Zenice i Viteza, među kojima je bio po jedan FIDE (FM)  i Internacionalni majstor (IM).

Pobjednik turnira je mladi FM Dejan Marjanović iz Viteza sa 6,0 poena, drugo mjesto osvojio je IM Goran Trkulja iz Zenice sa 5,5 poena, treći je bio Darko Popović iz Zenice, takođe, sa 5,5 poena, ali nešto slabijim dodatnim kriterijima. Četvrto mjesto je osvojio Miro Marjanović iz Viteza sa 4,5 poena. Ova četvorica takmičara osvojila su novčane nagrade.

Sistem parovanja bio je Bergerov, FIDE varijanta, 7 kola. Parovanje je bilo kompjutersko. Tempo igre 10 minuta po igraču do kraja partije na pad zastavice, uz primjenu pravilnika FIDE za partije sa ubrzanim tempom. Direktor turnira bio je Darko Popović, glavni sudija Darko Jozić i sudija Slavko Miljak. Iz ŠK Napredak nadaju se većem odzivu igrača u narednim turnirima, koje planiraju organizovati svaki mjesec.