Četvrta pobjeda košarkaša Čelika – maestralna igra kapitena Armina Avdibegovića

Četvrta pobjeda košarkaša Čelika – maestralna igra kapitena Armina Avdibegovića – Košarkaši Čelika, uokviru 6.kola A1 Lige KSBiH bili su domaćini ekipi KK Radnički iz Goražda.

Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 500 gledalaca. Zasluženu pobjedu zabilježili su domaći košarkaši Čelika.

Rezultat: OKK Čelik – KK Radnički 92:78  (24:12), (27:21), (24:24), (17:21);

Sudije su bile:glavni sudija Samir Kadrić, sudija 1 Namik Fočo,  sudija 2 Azur Lušija, a komesar Mahir Kapidžija.

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni: Armin Avdibegović (cap) 32, Mirza Keso 12, Kerim Dragolj 14, Vildan Hodžić 4, Namik Varupa 10, Muhamed Gak 5, Anes Podojak 2, Denis Halilović 3, Kenan Fajković, Imran Porča 5, Adi Bambur 2, Eldar Abazović 3. (Šef struke Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 32, Kerim Dragolj 14, Mirza Keso 12 i Namik Varupa 10 p.

Najviše koševa za Radnički postigli su: La Don Singleton 29, Adnan Ducić 14, i Vukašin Tica 12 poena..

U susretu prošlosezonskih polufinalista Play offa za prvaka A1 lige, OKK Čelik i KK Radnički, bolji su bili domaći košarkaši Čelika. I u prošlom polufinalu uspješniji su bili Zeničani, koji su u majstorici u Goraždu pobjedili Radnički sa 98:106 i tako izborili finale sa KK Gradina, gdje su, nažalost, poraženi i opet u majstorici u Srebreniku (105:64 za Gradinu).

U ovoj večerašnjoj utakmici, od prve minute domaći igraju odlično i stalno su u vođstvu u prvoj dionici i do +14 poena (21:7). Dionica je završena sa 24:12 za domaće. I u drugoj dionici domaći nastavljaju furiozno i rezultat se stalno povećava i do +22 poena (46:24) i (48:26). Druga dionica završena je rezultatom 27:21, odnosno na poluvrijeme se odlazi sa vođstvom Čelika od 51:33. U prvom poluvremenu najefikasniji kod domaćih je bio kapiten Armin Avdibegović sa 13 poena, a pratili su ga Kerim Dragolj sa 9 i Namik Varupa sa 8 poena. Kod gostiju iz Goražda, u prvom poluvremenu, najefikasniji je bio La Don Singleton.

Treću dionicu bolje otvaraju gosti serijom od 0:9 i prednost domaćih je smanjena na +9 poena (51:42). Uzvratili su domaći i serijom od 13:0 (64:42) otišli na + 22 poena. Do kraja treće dionice domaći se održavali prednost od +15 do +20 poena i na kraju tri četrvtine utakmice rezultat je 75:57. Treća dionica je završena neriješeno 24:24.

Zadnju dionicu rješili su gosti u svoju korist (17:21) i tako samo umanjili zaslužen poraz u Zenici.

Konačan rezultat je bio 92:78 za Čelik. Ponovo je u timu Čelika dominirao kapiten Armin Avdibegović sa 32 postignuta poena. U timu Čelika svi igrači su dobili priliku da nastupe u večerašnjem meču.

Čeliku je današnja pobjeda bila četvrta u sezoni, treća uzastopna, a Radnički je ostao na jednoj pobjedi i pet poraza.