Čelik u osmini finala Kupa BiH

Čelik u osmini finala Kupa BiH – NK Čelik – NK Vitez  1:0;  Pobjeda Čelika u šesnaestini finala Kupa BiH. Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak: 16 sati; Vrijeme: sunčano + 27*C; Gledalaca: oko 400;  Glavni sudija Grbić Zoran-Prijedor, pomočnici  A1 Keranović Dragan-Prijedor i A2 Radaković Igor -Prijedor, delegat Tripunović Ljubiša-Doboj;
U utakmici šesnaestine finala Kupa BiH, u Zenici na stadionu „Bilino polje, igrali su domaći Čelik i ekipa Viteza. Komšijski derbi pripao je Zeničanima.
Rezultat: Čelik – Vitez  1:0  (0:0);
Strijelac:  Anel Dedić u 85.minuti iz penala.
Žuti kartoni: Alić (2x) (Vitez) i automatski crveni karton u 85.minuti.

Sastavi timova:
Čelik: Adilović, Kazazić, Bajraktarević (od 65.Anel Dedić), Karić, Salčinović (od 62.Selimović), Marin Popović (od 79.Bučan), Bureković, Barać, Pezer, Jusić, Čolić. (Trener Elvedin Beganović);

Vitez: Tirić, Stanić (od 71.Livančić), Alić, Jurić (od 64.Šantić), Jevtić, Basara, Kantar, Vidović, Pilipović, Anastasov (od 64.Barišić), Đurić. (Trener Branko Karačić);

Čelik se zasluženo plasirao u osminu finala Kupa BiH nakon pobjede nad ekipom Viteza, što su istakli oba trenera na press konferenciji nakon utakmice. Gostujući trener Branko Karačić čestitao je Čeliku na zasluženoj pobjedi i prolazu dalje u Kupu BiH.
Zeničani su dominirali tokom cijele utakmice. U 9.minuti glavom je šutirao Bajraktarević, ali pored gola.
-12.minut, Karić šutira glavom, a golman brani krajnjim naporom.
-26.minut, Barač šutira slobodan udarac sa 18 metara, pogađa živi zid i ponovo pokušava nakon odbijene lopte i lopta ide pored lijeve stative.
– 33. minut, odlično je Karić ostavio loptu za Salčinovića, čiji udarac sa lijeve strane sa oko 15 metara, sjajnom intervencijom zaustavlja golman gostiju Tirić.
-41.minut, Bajraktarević dobro šutira sa oko 22 metra, ali je Tirić na mjestu.
-42.minut, možda i najbolja šansa za goste. Vidović dobija jednu dubinsku loptu na ivicu šesnaesterca, stiže loptu prije golmana Adilovića i vrhom kopačke prebacuje prazan gol Čelika.
-43.minut, Barač ne pogađa sa 7-8 metara, neometam. Ovo je možda bila Čelikova i najbolja šansa.
– 49.minut, Benjamin Čolić je izveo slobodan udarac sa oko 30 met., a Tirić je ispod prečke izbio u korner.
– 58.minut, Karić sa 5 metara puca, Tirić krajnjim naporom zaustavlja loptu.
– 73.minut, Vedran Kantar je povukao kontru, razmjenio dupli pas sa Šantićem, izašao sam pred Adilovića, ali kapiten Čelika, golman Adilović, brani njegov šut iskosa sa lijeve strane.
– 77.minut, Karić je uposlio Selimovića koji šutira sa oko 10 metra ali njegov šut ponovo brani, danas izvrsni golman gostiju, Ivan Tirić.
-85.minut, dosuđen je penal za Čelik nakon što je Sanel Alić nepropisno zaustavio u šesnaestercu, ponajboljeg Čelikovog igrača Mahira Karića. Za ovaj start Alić je dobio žuti karton i ovo mu je bio drugi žuti na utakmici i automatski je dobio crveni, isključujući, karton. Siguran realizator penala bio je Anel Dedić za vođstvo Čelika od 1:0 i prolaz u osminu finala Kupa BiH.
Ovo je prva pobjeda Čelika nad Vitezom od kada je Vitez u Premijer ligi.