Čelik tri boda donosi i iz Istočnog Sarajeva

27.KOLO BHT PREMIJER NOGOMETNE LIGE BIH. NOVA GOSTUJUĆA POBJEDA ČELIKA. FK SLAVIJA – NK ČELIK 0:1 – U utakmici 27. kola (dvanaesto kolo proljetnog dijela sezone) BHT Premijer nogometne lige BiH danas su u Istočnom Sarajevu igrali domaća FK Slavija i zenički NK Čelik. Pobjedili su, zasluženo, gosti iz Zenice. REZULTAT: SLAVIJA– ČELIK 0:1 (0:0);

Strijelac: 0:1 (Marin Popović u 59. minuti )
Žuti kartoni: Rovčanin, Govedarica, Karić, Oglečevac (Slavija), Simić (Čelik);Korneri: Slavija (2),Čelik (6);

Stadion SRC Slavija u Istočnom Sarajevu. Gledalaca oko 200; Vrijeme sunčano i toplo. Teren loš i očajan, te djelimično bez trave. Glavni sudija: Irfan Peljto (Sarajevo), pomoćnici: A1: Damir Lazić (Brčko) A2: Ljubo Miličević (Posušje); Delegat Radislav Kundačina (Trebinje);

Sastavi timova:
SLAVIJA: Lučić, Radosavljević (od 75.Simović), Popović, Rovčanin (od 65. Lamburić), Govedarica (od 80.Oglečevac), Salković, Karić, Vejnović, Šabanović, Kartal, Zeba. (Trener Dragan Radović);

ČELIK: Bukvić, Gojković (od 76.Kavazović), Karić, Bajraktarević, Selimović, Kojić (od 46.Pejić), Simić, Popović, Dedić, Pezer, Jusić (od 46.Kazazić). (Trener Elvedin Beganović);

U ovoj utakmici Zeničani su igrali bez Adija Adilovića-golmana, Harisa Heće i Dženana Burekovića, zbog tri akumulirana tri žuta kartona.
Tok utakmice.
-U prvoj minuti Mahir Karić iz Čelika (i kod Slavije je nastupio igrač sa istim imenom i prezimenom, Mahir Karić, nap. autora) prebacuje prazan gol domaćih nakon nesporazuma u odbrani Slavije.
-21.minut, Alen Dedić šutira iskosa sa lijeve strane iz dosta povoljne pozicije, pored gola gomaćih.
-30.minut, Rovčanin šutira preko gola Čelika sa ivice 16-erca.
-33.minut, opet nesporazum u odbrani domaćih, Simić šutira glavom, a Lučić brani slab šut.
U zadnjih 15-ak minuta prvog poluvremena Slavija u potpunosti preuzima inicijativu i stvara nekoliko šansi:
-34.minut, Govedarica šutira sa 15-ak metara, neko blokira, a odbijena lopta pogađa Salkovića i odbija se pored same stative gola Čelika.
-39.minut, Slavije postiže gol preko Salkovića, ali je pomoćni sudija reklamirao ofsajd poziciju.
-40.minut, velika šansa za Salkovića koji neometan šutira sa 15-ak metara pored gola gostiju.
-45.minut, slobodan udarac za Slaviju sa ivice kaznenog prostora, iskosa sa lijeve strane, međutim Radosavljević pogađa živi zid.
-59.minut, 0:1, vođstvo Čelika nakon kornera sa lijeve strane, koji je izveo Vernes Selimović, glavom pogađa Marin Popović sa oko 6 metara od gola.
-62.minut, Alen Dedić šutira visoko preko gola sa ivice kaznenog prostora domaćih.
-83.minut, rezervista Oglečevac izbija sam pred Semira Bukvića, dribla ga, ali odlazi suviše u lijevo, centrira ili šutira i ne pogađa prazan gol Čelika.
-84.min., Lamburić pokušava lobom da pogodi gol Čelika.
-89.minut, Alen Dedić šutira preko gola iz slobodnog udarca sa oko 30-ak metara.
Sudijska nadoknada u drugom poluvremenu od četiri minute.
-Kraj i potpuno zaslužena peta Čelikova pobjeda zaredom, odnosno Čelik je sedam kola bez poraza.

U narednom 28.kolu Čelik je domaćin Zrinjskom iz Mostara, a Slavija ide u goste Olimpicu u Sarajevo.