Čelik novom pobjedom do drugog mjesta na tabeli!

Čelik novom pobjedom do drugog mjesta na tabeli!- U 8. kolu Druge lige FBiH – grupa “Centar” Čelik je na domaćem terenu savladao ekipu FK Baton Sarajevo rezultatom 4:0.

Oko hiljadu gledalaca na stadionu Bilino polje gledalo je izabranike Skočibušića, koji su od prve minute krenuli ofanzivno.

Već u drugoj minuti, crno-crveni su imali šansu da povedu 1:0 , međutim šut Popovića sa bijele tačke završio je preko gola.

U 10. minuti viđen je prvi gol za Čelik, a strijelac je bio Vardo Harun.

Imao je tim iz Sarajeva par šansi, ali je mladi golman Durmo u nekoliko navrata sjajno intervenisao.Na novi gol se čekalo sve do 44. minute kada Sivac glavom s par metara postiže gol za 2:0.

Nekoliko minuta pred sam kraj prvog poluvremena viđen je i treći pogodak za crno-crvene, a strijelac za 3:0  bio je Mahmutović.

U drugom poluvremenu dosuđen je još jedan jedanaesterac, a siguran sa bijele tačke bio je Žuna Selim.

Nakon četvrtog gola, Skočibušić je iz igre izveo nekoliko standardnih igrača, te su šansu dobili mladi rezervisti. Do kraja utakmice nije bilo više golova, te je meč završen konačnim rezultatom 4:0.

Sastav NK Čelik Zenica:

Durmo Adi, Šehić Haris, Šabić Harun, Popović Gabrijel, Salkić Sulejman, Žuna Selim, Kolić Besim, Sivac Eldar, Mahmutović Aidin, Vardo Harun i Smajić Dženan.

Na klupi: Mlačo Emel, Arnautović Davud, Muslić Amar, Mašić Adnan, Džaferović Imran, Kovač Selmir i Durmiš Edin.

STRIJELCI GOLOVA:

10’ Vardo Harun

44’ Sivac Eldar

45+1’  Mahmutović Aidin

48’ Žuna Selim

IZMJENE:

46’ Trostruka izmjena u kojoj su igru napustili Mahmutović, Šehić i Popović, a u igru su ušli Muslić, Kovač i Durmiš.

62’ Igru je napustio Kolić, a u igru je ušao Mašić.

73’ Igru je napustio Žuna, a u igru je ušao Džaferović.

Nakon odigranih osam kola, ekipa Čelika se nalazi na drugom mjestu na tabeli sa ukupno osvojenih 17 bodova.

U narednom kolu, crno-crveni gostuju kod ekipe FK Rudar Breza, a utakmica je na rasporedu u nedjelju (10.10.) u 15:00h.

Čestitamo trenerima i igračima na odlično odigranoj utakmici i ostvarenoj pobjedi, te im želimo puno sreće u nastavku.