Čelik Junior – Sana 7 – 33:23

Danas je u sportskoj dvorani Bilmišće u okviru 12. kola Prve rukometne lige Federacije BiH odigrana utakmica između domaće ekipe – škole rukometa “Čelik Junior” i gostiju iz Sanskog Mosta – Sana 7. U zimskom dijelu sezone, Čelik Junior je u gostima savladao Sanu 7 sa četiri gola razlike.

Sudije: Ćatić Naida i Ćatić Ajla (Sarajevo) | Delegat: Hasić Alija (Tuzla)

Sedmerci: Čelik Junior – 7/8 | Sana 5/8

Isključenja: Čelik Junior 8 minuta | Sana 4 minute

Najbolji strijelaci: Čelik Junior – Gušić Edin (10 golova) | Sana – Blagojević Gojko (10 golova)

Rezultat: 33-23 (16-12)

Danas je u dvorani na Bilmišću odigran susret 12. kola Prve rukometne lige Federacije BiH između ekipa ŠR “Čelik Junior” i RK “Sana 7”.

Prvi minut susreta je protekao bez golova, ali već u drugom minutu domaćin otvara susret sa dva brza gola. U nastavku, jedina prednost gostiju bila je u petom minutu kada je rezultat glasio 4:5. Međutim, mlada, brza, poletna, požrtvovana ekipa Čelik Juniora je vrlo brzo nadoknadila rezultatski zaostatak, te prvi dio susreta završava rezultatom 16:12 za Zeničane.

Drugi dio susreta bolje su otvorili gosti, te zaostatak smanjili na -2. To je ujedno bio i najmanji zaostatak Sane 7 u drugom dijelu. U konačnici, Čelik Junior je savladao goste sa +10 golova razlike (33:23), a što je rezultat vrlo jake odbrane.

Vrijedi pohvaliti kompletnu ekipu na zalaganju i borbenosti, ali i izdvojiti mladog Haruna Hodžića (2000. godište), a koji je ubilježio 7 uspješnih intervencija na golu Čelik Juniora (odbranjena 3 sedmerca i jedna kontra). Također, u igri se istakao i mladi Pašalić Adi (1999. godište) koji je postigao tri pogotka i u konačnici najboljeg strijelca utakmice, Gušić Edin (10 golova – 1 sa linije sedam metara, ostalih devet iz igre).

U ekipi gostiju, najbolji strijelac je bio Gojko Blagojević koji je postigao također deset pogodaka (5 sa linije sedam metara i 5 iz igre).

Za ekipu Čelik Junior igrali su: Mulić Mirza, Vidimlić Kemal, Hodžić Harun, Gušić Edin (10), Škember Toni (2), Muslić Kenan (3), Jašarević Kemal (1), Ajanović Muhamed (9), Suljić Omer (2), Hadžijusufović Omer, Panjević Adnan (2), Jurić Danijel, Spahić Vedin (1), Muslić Benjamin, Pašalić Adi (2), Vukojević Marko. TRENERI: Vladimir Zeljko | Nermin Gušić.

Za ekipu Sane 7 igrali su: Blagojević Gojko (10), Okanović Dino (5), Crnojević Edin (1), Mujkanović Ahmed, Kebić Emin (2), Dedić Elvedin (2), Ekić Sabahudin (1), Hodžić Hamza (2), Aganbegović Mesud, Seferović Tarik, Kurbegović Haris, Grbić Armin, Hodžić Dževad, Grahović Adis. TRENERI: Ibrahim Alihodžić | Ajdin Hasanbegović.