Čelik ide ohrabren u Cazin

Ove subote RK Čelik gostuje u Cazinu protiv RK Krajine -Novi tim i nova (brza) igra RK Čelika mnogo obećava u nastvaku prvenstva – Najveći kvaliet ove ekipe Čelika je što su bukvalno svih 16 igrača ulazili u igru

Utakmica igrana u Gradskoj areni Zenica. Gleadalaca oko 250. Sudije Nedim Lipa i Adnan Muhtarević. Delegat: Robert Alibegović. Rezultat: 40:25 (poluvrijeme 20:13) za RK Čelik. Sedmerci: za Čelik 2 (2), a za Gradačac 4 (3 gola – jedan sedmerac odbarnio golman Čelika Haris Muhić). Isključenja: Čelik 12 minuta, a Gradačac 10 minuta.

RK ČELIK: Faris Mrako (1), Eldar Mehić (7), Kenan Muslić (3), Ismar Kahrić (3), Adnan Begagić, Miran Čović, Jasmin Omerović Cico (4), Danijel Jurić, Riad Polić (7 odbrana), Kenan Biogradlija (1), Admir Bjelopoljak (5), Haris Muhić (11 obrana), Aldin Begagić (7-2 gola iz penala), Muhamed Ajanović (4), Jasmin Omerović Zeko (1) i Adi Pašalić (4).

RK GRADAČAC: Dino Hećimović, Maid Kavazović, Edin Zrnić (7), Nihad Isić, Adi Mehmedčehajić (3), Malik Okanović (1), Malik Zahirović , Refik Mujči-nović, Sakib Imširović, Benjamin Jukan, Ensar Mehić (1), Halil Udovičić i Nermin Isić (9).

Sjajna igra RK Čelika na stratu prvenstvene sezone u Prvoj igi Fedaracije Bih i ubjedljiva pobjeda protiv mlade i talentovane ekipe RK Gradačc ohrabrila je rukometaše ,,crveno-crnih” pred novi derbi u Cazinu porotiv tamošnje RK Krajine. Biće to još jedan susret dva bivša premijerligaša. RK Čelik je ,,pre-gazio” RK Gradačac, tako da u ovom klubu pred susret sa RK Krajinom vlada optimizam.

RK Gradačac je poveo samo sa 1:0 i 2:1, a onda je Čelik preuzeo inciijativu, igrao izvaredno i stalno povećao gol razliku, izmamljujući česte aplauze zeničke publike u Gradskoj areni. Tako je prvo poluvrijeme završilo rezul-taton 20:13 za Čelik, a na kraju utakmice na semoforu je pisalo 40:25 za RK Čelik.
Novi tim i nova (brza) igra RK Čelika je glavna karakteristika igre u ovom susretu, a bukvalno svih 16 igrača iz Zapisnika ove utakmice ulaziloje u igru i dalo doprinos prvoj prvenstvenoj pobjedi. Većina igrača Čelika se (osim njih tri) upisali su se i u listu strijelaca.

Kod RK Čelika po sedam golova RK Gračacu su zabili Eldar Mehić i Aldin Begagić, pet golova je postigao Admir Bjelopoljak, a po četiri Jasmin Ome-rović Cico, Muhamed Ajanović i Adi Pašalić. Valja isitaći još dobru igru šesnaestgodišnjeg Ismara Kahrića, te Kenana Muslića.
Kod Gradačca odlično su igrali Nermin Isić, koje je postigao devet, te Edin Zrnić sa sedam postignutih golova.

Pred utakmicu protiv RK Krajine u Cazinu šef Stručnog štaba RK Čelika prof. Seldin Rizvanović kaže:
– Nemamo vremena ni za slavlje ni za odmor nakon utakmice protiv dobre ekipe RK Gradačca koja će mnogima ,,pomutiti račune”. Već u danas započinjemo ,,ofanzivu” zvanu RK Krajina. Svi igrači su zdravi, nemamo povreda i iako cazinjane izuzetno cijenimo, mi u Cazin idemo na pobjedu i tri nova boda! – kaže trener RK Čelika Sedin Rizvanović.