Čelik bolji od Žepča u komšijskom derbiju

Nogometaši Čelika danas su na „A“ stadionu Kamberovića polje u Zenici dočekali tim NK „Žepče 1919“ okviru 17. kola Druge lige FBiH, grupa “Centar”, pred oko 1.000 gledalaca. Utakmica se nije igrala na stadionu „Bilino polje“, jer se teren čuva za nastup reprezentacije BiH protiv Islanda u četvrtak 23.3.2023. godine. Zasluženu pobjedu u ovoj današnjoj utakmici slavili  su Zeničani.

REZULTAT: NK ČELIK – NK „ŽEPČE 1919“  2:0  (0:0);

Sastavi ekipa:

Čelik:

Adi Durmo, Harun Vardo, Filip Arežina, Ali Međuseljac, Fenan Salčinovoć (cap), Emir Karalić, Selim Žuna, Mirsad Šijerkić, Eldar Sivac, Aner Mujić, Dženan Smajić. (Glavni trener Armin Duvnjak, pom. trener Adis Nurković). Rezerve: Emel Mlačo (golman), Davud Arnautović, Amar Muslić, Tarik Zukić, Besim Kolić, Muris Behadarević, Tarik Huzbašić i Edin Durmiš.

„Žepče 1919“:

Nikola Trogrlić, Ahmed Badnjar, David Ramljak, Kristijan Jukić, Petar Perković, Franjo Adžić, Anton Tadić, Dražen Jukić, Stjepan Pavković, Marijo Ivešić, Fahir Omerdić. (Glavni trener Zoran Dujaković.

Službena lica su bili: Glavni sudija Edib Sikira (Kakanj), uz pomoćnike, A1 Hadis Katica (Ilidža) i A2 Adis Aljukić (Kakanj). Delegat i posmatrač suđenja bio je Almedin Mršo iz Goražda.

Čelik je u ovu utakmicu ušao sa prvog mjesta i omjerom od 13 pobjeda, dva remija i jednog poraza, 41 bod, dok se Žepče trenutno nalazi na devetoj poziciji sa 19 osvojenih bodova. U prvom dijelu sezone Čelik je savladao Žepče u gostima rezultatom 0:4.

Čelik je nastupio bez standarrdnih igrača, kapitena Aladina Isakovića i Mahira Mehića, zbog tri akumulirana žuta kartona i bez povrijeđenog Mahira Karića.

Domaći nogometaši nošeni sjajnom podrškom navijača, krenuli su ofanzivno od prve minute, kako bi što prije došli do gola.

U prvom poluvremenu bilježimo poništen gol Mirsada Šijerkića i nekoliko stopostotnih prilika za Čelik, ali je rezultat na kraju prvog poluvremena ostao, onaj početni, 0:0

Golman gostiju je kapitulirao tek u 53.minuti, a gol za Čelik postigao je rezervista Besim Kolić za vođstvo Čelika od 1:0. Drugi gol za domaće postigao je kapiten na današnjoj utakmici, Fenan Salčinović, u 76. minuti. Sjajan gol sa 20-tak metara za povećanje vodstva svome timu rezultatom 2:0. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te su crno-crveni upisali još jednu vrijednu pobjedu sa kojom su zacementirali prvu poziciju..

Nakon današnjih poraza prvih pratilaca, Koline i visočke Bosne, Zeničani su povečali prednost nad prvim pratiocem na pet bodova.