Čelik bez pobjede u najvažnijoj utakmici u sezoni

Čelik bez pobjede u najvažnijoj utakmici u sezoni – 8.kolo Lige za opstanak u Premijer ligi BiH, NK ČELIK – NK METALLEGHE BSI 0:0; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak u 17 sati; Gledalaca oko 3.000 (Na južnoj tribini oko 350 najvatrenijih navijača Čelika, popularnih Robijaša). Vrijeme  promjenljivo oblačno (+23*C.  Glavni sudija Admir Šehović (Sarajevo), pomoćnici, A1 Damir Lazić (Brčko), A2 Dženan Milić (Sarajevo), delegat Damir Šarić (Tuzla).
Uokviru  8. kola Lige za opstanak prvenstva BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje“, u derbiju su igrali domaći NK Čelik i ekipa NK Metalleghe BSI iz Jajca.
Završeno je neriješenim rezultatom.
REZULTAT: ČELIK – METALLEGHE BSI  0:0;

Žuti kartoni: Bureković, Salčinović (Čelik), Deak, Vidaković, Jovanović, Sarić, Benović, Vidović, Rašić, Stakić  (Metalleghe BSI)
Crveni karton (drugi žuti na utakmici) u 90.minuti Ante Sarić (Metalleghe BSI);
Čelik: Ružić, Regoje, Karić, Dilaver, Salčinović (od 76.Haurdić), Jusić, Bureković, Sadiković, Pezer, Hećo (od 81.Sakan), Šišić (od53, Smriko). (Glavni trener Pavle Skočibušić na klupi, ŠSŠ Boris Pavić);

Metalleghe BSI: Fejzić, Benović, Jovanović (od 65. Stakić), Durak, Zeba, Vidović (od 80.Jakupović), Deak, Beganović, Rašić, Sarić, Vidaković (od 46.Kovač).  (Glavni trener Romeo Šapina, pom. trener Mato Neretljak);

Tok utakmice, značajniji momenti:
-6.minut, povratna lopta Karića od linije prolazi kroz 16-erac gostiju, gdje nije bilo nikoga da je ubaci u gol.
-12.minut, Šišić loše zahvatio loptu iz povoljne pozicije nakon centaršuta sa desne strane.
-13.minut, Karić ostavlja loptu Salčinoviću, ovaj šutira po zemlji, ali je golman Fejzić na mjestu.
-28.minut, dobar prodor Salčinovića nakon driblinga „biciklo“, ali niko ne zahvata loptu u šesnaestercu.
-53.minut, dobar šut rezerviste Kovača nakon greške Regoja, ali lopta ide preko prečke iz povoljne pozicije,
-57.minut, šut Karića iz gužve u 16-ercu gostiju, ali lopta odlazi tik pored lijeve stative.
-83.minut, izblokiran centaršut Haurdića u šesnaestercu gostiju.
-88.minut, najbolja šansa za Čelik, Karić spušta loptu glavom za Smriku, a ovaj šutira pored gola gostiju iz povoljne pozicije.
-90.minut, Smriko šutira glavom, ali je Fejzić siguran.
-Pet minuta sudijske nadoknade u drugom poluvremenu.
-U 5.minuti sudijske nadoknade, nakon trinaestog prekršaja nad Mahirom Karićem, Sakan ubacuje oštru loptu u 16-terac, ali gosti izbijaju loptu ispred svoga gola.
Gosti su se u Zenicu došli braniti i činili su sve kako bi došli do jednog boda. Uspjeli su neutralisati napade domaćeg tima i na kraju su osvojili željeni bod. Gosti su napravili 30, a domaći 16 prekršaja.
Čelik sada ima sedam pobjeda, 10 remija i 13 poraza.
Čelik je bez poraza u 12 proljetnih kola, redovne lige i Lige za opstanak!

Današnjoj utakmici, kao specijalni gosti NK Čelik u VIP loži, bili su prisutni Ismail Zulfić sa svojom porodicom. Razlog je proslava pobjede zeničkog plivačkog šampiona Ismaila Zulfića na Devetom regionalnom prvenstvu Hrvatske u plivanju za osobe s invaliditetom održanom u Zagrebu i kojem su Čelikovi “Robijaši 1988“ Zenica uručili čestitku za ostvareni uspjeh. Navijači su aplauzom čestitali Ismailu, koji je na poluvremenu sišao na teren Bilinog polja, na velikoj pobjedi koja će biti veliki motiv da Ismail nastavi svoj sportski put uspjeha.

Tekst i foto galerija: E. Imamović