BiH u Cazinu pobijedila Sloveniju i stigla na korak do plasman na EURO!

Rukometaši BiH su sinoć u fantastičnoj atmosferi u Cazinu u meču petog kola grupe 7 kvalifikacija za EURO pobijedili Sloveniju sa 27:26 i stigli na korak do plasmana na šampionat!

Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačenu igru oba tima, a rezultat nakon 30 minuta igre glasio je 15:15.

Slovenci su u nastavku imali prednost od tri gola u jednom trenutku, ali izabranici Irfana Smajlagića su u dramatičnom finišu stigli do velike pobjede.

Najefikasniji u našem timu bili su Senjamin Burić sa sedam golova, Vlado Draganić je dodao šest golova, a Mirko Herceg i Dino Hamidović su zabili po pet golova.

Benjamin Burić je imao sedam odbrana.

Najbolji u Sloveniji je bio Novak sa šest golova.

Slovenija je prva u našoj grupi sa osam bodova i već je osigurala plasman na EURO.

Selekcija Crne Gore je večeras pobijedila Kosovo u gostima sa 26:24 i trenutno je druga sa šest bodova.

BiH je treća sa šest bodova, a Kosovo je zadnje bez bodova.

Rukometni Zmajevi će u nedjelju (30. april) u posljednjem kolu grupe 7 gostovati Crnoj Gori. Taj duel se igra od 18,00 sati.

Podsjetimo, plasman na EURO izborit će dvije prvoplasirane selekcije iz svake od osam grupa te četiri najbolja trećeplasirana tima.