Adin Tatarević pobjednik GrandPrix lige ZDK

Danas, 07.04.2024. godine, u organizaciji Šahovskog saveza Zeničko-dobojskog kantona, održan je 4. Grandprix Zeničko-dobojskog kantona. Turnir se održao u prostorijama Šahovskog doma u Zenici, saopštio nam je Dino Marković, jedan od učesnika turnira.

Na prvenstvu je učestvovalo 20 šahista. Među njima je bilo 4 igrača sa titulom: 1 IM, 2 FM i 1 CM.

Tempo igre bilo je 5 minuta + 3 sekunde po potezu, te će se turnir rejtingovati za rejting listu Šahovskog saveza Zeničko-dobojskog kantona. Sistem takmičenja bio je švicarski od 9 kola.

Pravo nastupa imaju svi šahisti/šahistkinje koji imaju Cips iz kantona ZDK ili su članovi Kluba u ŠSZDK.

Nakon 9 odigranih kola, prvo mjesto zauzeo je Adin Tatarević sa 7 osvojenih poena. Drugo mjesto zauzeo je IM Goran Trkulja, a treće mjesto zauzeo je Zedin Dino Sujoldžić.