A2 liga: Poraz OKK Čelik WWIN u Areni od KK Konjic

Uokviru 10. kola A2 lige, grupa Jug ekipa OKK Čelik WWIN ugostila je večeras, 20.12.2023.godine, ekipu KK Konjic u zeničkoj Areni “Husejin Smajlović”, teren „C“, pred oko 70 gledalaca.

Pobjedu u ovom meču ostvarila je favorizovana, gostujuća ekipa Konjica.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

OKK Čelik WWIN – KK Konjic  51:74  (9:28), (11:20), (12:16), (19:10);

Sastav ekipe OKK Čelik WWIN i strijelci:

Asmir Džananović (cap) 13, Hamza Begagić 2, Tarik Huseinbegović, Vedran Pojskić 2, Leo Šendula 5, Taib Begović, Anel Selimagić, Ajdin Zejnirović 2, Meša Ekinović, Dani Bilić 12, Adin Terzić 9, Emel Šuvalić 6. (Trener Admir Hasić, pomoćni trener Armin Smajlović).

Najefikasniji kod OKK Čelik bili su kapiten Asmir Đananović sa 13 i  Dani Bilić 12 poena.

Kod Konjica prvi strijelci su bili Emir Parcan 18, Mersad Graho 15 i Selem Drina 10 poena.

Ekipa KK Konjic, trenera Edina Madžaka, nastupila je u punom rosteru i opravdala je ulogu favorita u Zenici. Prvu četvrtinu gosti su odigrali odlično, dobili je sa 9:28 i utakmica je bila, gotovo, „.prelomljena“.

U drugoj četvrtini nešto bolja igra domaćih, završilo je 11:20, pa je na poluvremenu 20:48 za goste.

Treću četvrtinu rješili su, ponovo, gosti u svoju korist sa 12:16, te je nakon tri četvrtine utakmice rezultat 32:64, dakle duplo više poena gostiju.

U posljednjoj četvrtini domaći su odigrali malo bolje, dobili je sa 19:10, te samo ublažili ovaj visoki poraz na konačnih plus 23 poena za goste iz Konjica, 51:74.

OKK Čelik WWIN je sada na omjeru od tri pobjede i sedam poraza, 13 bodova u deset odigranih utakmica, dok je KK Konjic na omjeru od devet pobjeda, jedan poraz, 19 bodova.