Dvije pobjede i poraz zeničkih omladinaca

LIGA MLADIH KSBiH 13.KOLO. DVIJE POBJEDE I JEDAN PORAZ OMLADINACA IZ ZENICE U GOSTIMA. POBJEDA KADETA OKK ČELIK I PIONIRA OKK ABECEDA, PORAZ JUNIORA OKK ČELIK U TUZLI. Uokviru 13.kola u drugoj sezoni Lige mladih KSBiH, sezona 2014/2015, omladinci OKK Čelik (juniori i kadeti), te pioniri OKK Abeceda iz Zenice danas su igrali gostujuće utakmice u Tuzli.  Protivnici su im bili njihovi vršnjaci iz OKK Sloboda iz Tuzle. Zeničke ekipe zabilježile su dvije pobjede (kadeti Čelika i pioniri Abecede), te jedan poraz (juniori Čelika). Utakmice su igrane su dvorani u Tuzli.

Donosimo rezultate zeničkih selekcija:
JUNIORI (U18): OKK SLOBODA – OKK ČELIK 93:88 (25:13), (26:20), (18:29), (24:26);
KADETI (U16): OKK SLOBODA – OKK ČELIK 67:73 (17:16), (13:14), (18:26), (19:17);
PIONIRI (U14): OKK SLOBODA – OKK ABECEDA 42:65 (16:23), (6:18), (10:15), (10:9);

Juniori Čelika su gubili nakon prvog poluvremena – 18 poena (51:33), ali su drugo poluvrijeme odigrali puno bolje. Na 4,5 minute do kraja stigli su samo na jedan poen zaostatka (80:79), ali su domaći smogli snage da ponovo povećaju prednost za konačnih 93:88. Najefikasniji kod juniora Čelika A.Neretena sa 33 poena i 6 skokova, te F.Džampo sa 28 poena i 8 skokova.
Kadeti Čelika zabilježili su vrijednu gostujuću pobjedu. U ekipi Čelika čak tri igrača su imala double-double učinak i to: A.Imamović (20 poena + 13 skokova), A.Begić (17 poena + 10 skokova) i H.Alić (14 poena + 11 skokova).
Pioniri Abecede su bili ubjedljivi protiv svojih vršnjaka iz Slobode. Istakao se H.Halilović sa double-double učinkom od 26 poena i 18 skokova, a A. Zec je postigao 17 poena.