Rudar poražen u Hrasnici

ODIGRANO 25.KOLO DRUGE LIGE FBIH, GRUPA CENTAR. VODEĆI DVOJAC ZABILJEŽIO POBJEDE. PORAZ RUDARA U HRASNICI. Proteklog vikenda odigrane su utakmice 25.kola (deseto kolo proljetnog dijela sezone) u Drugoj nogometnoj ligi FBiH, grupa „Centar“ u kojoj nastupa i Rudar iz Zenice. U ovom kolu zabilježene su četiri domaće pobjede, dvije gostujuće i jedan remi.
Fudbaleri TOŠK-a iz Tešnja i Bosne iz Visokog nastavljaju borbu za plasman u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine. Igrali su gostujuće –komšijske derbije i zabilježili su vrijedne pobjede.
Bosna je pobjedila u Ilijašu sa 2:1. Gosti iz Visokog su uz dosta muke stigli do važna tri boda. Poveli su u 62. minuti preko Čomage, da bi Alem Plakalo u 76. minuti povećao prednost na 2:0. Domaći su preko Balte s penala stigli dvije minute kasnije došli do počasnog gola, ali više od toga nisu mogli.
TOŠK je u Tešanjci pobjedio Pobjedu sa 1:3. Pobjeda – TOŠK 1:3 (Buljubašić 44′ / Skomorac 31′, 90+3′, Bašić 41′).
Zenički Rudar poražen je u Hrasnici od Famosa sa 2:1. Gol za Rudar postigao je Mehmedović u 41.minuti
U narednom, 26.kolu zenički Rudar je domaćin ekipi Natron iz Maglaja.

(Slobodan Azot iz Vitkovića)

Nakon 25. kola prvi na tabeli je TOŠK sa 58 bodova, koliko ima i visočka Bosna, treći i četvrti su Borac i  Famos sa 41, peti i šesti su Azot i Ilijaš sa 36 bodova.  Zenički Rudar sakupio je 27 bodova i nalazi se na 11 mjestu. Zadnja dva mjesta (14. i 15.) na tabeli zauzimaju Rudar iz Breze sa 12 i Stupčanica sa 5 bodova.