Odigrane su utakmice 24.kola rukometne Premijer lige BiH. Postignuti su, uglavnom, očekivani rezultati. Do kraja ligaškog dijela prvenstva preostala su još dva kola. Poznat je prvak ligaškog dijela takmičenja, a to je Izviđač iz Ljubuškog i jedna ekipa koja napušta Premijer ligu, ekipa Lokomotive iz Brčkog. Zenički Čelik je u borbi za tri prve pozicije, koje bi po nekim nagovještajima, mogle voditi u Ligu 4.  Čelikovi konkurenti za preostale dvije pozicije, drugu i treću, su Vogošća i Derventa.
U preostala dva kola Čelik je domaćin Gračanici i ide u goste Slobodi Solana. Vogošća je domaćin Konjuhu i ide u goste Zrinjskom, dok je Derventa gost kod sarajevske Bosne i domaćin Gradačcu. Pretposljednje 25.kolo igra se u subotu 18.aprila u 19 sati (svi mečevi u isto vrijeme). Donosimo kraći Izvještaj sa utakmice u Zavidovićima, između Krivaje i Čelika:

Komšijski derbi u Zavidovićima između Krivaje, koja se bori za opstanak i zeničkog Čelika, koji je do prije nekoliko kola bio kandidat za ligaškog prvaka, završen je neriješenim rezultatom, 32:32. Na odmor se otišlo pri rezultatu 14:15 za Čelik. U nastavku Krivaja u 36. minuti ponovo dolazi do izjednačenja (17:17), a nakon toga gol za gol, novih pet poravnanja, pa je u 45. minuti na semaforu bilo 22:22. U 54. minuti bilo je četiri gola prednosti za Zeničane (25:29). Međutim, domaći uz veliku podršku publike postižu šest, gosti samo dva pogotka i 30 sekundi prije kraja rezultat je ponovo izjednačen 31:31. U dramatičnom finišu, 9 sekundi prije kraja Kadić je iz sedmerca postigao svoj 14. gol , a sa zvukom sirene i Benjamin Čičkušić po 10. put matirao Jasmina Hadžihasića za konačnih 32:32.

Sportska dvorana u Zavidovićima. Gledalaca: oko 200. Sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko). Delegat: Nermin Šaković (Gračanica). Sedmerci: Krivaja 4 (3), Čelik 7 (6). Isključenja: Krivaja 10, Čelik 18 minuta. Crveni karton: Memić (Čelik, 60. minuta diskvalifikacija).
Krivaja: Selimbegović, Zilkić, Došić, Avdić 3, Bašić 4, Zvekić, Fejzić 7, Muhić, A.Alić 2, Huskić 1, N.Alić, Šabanović (14 odbrana, 1 sedmerac), Smailbegović 3, Petrušić 2, Bajrić, Čičkušić 10. (Trener Adnan Đerzić).
Čelik: Hadžihasić (13 odbrana, 1 sedmerac), Dervenčić, Martić 1, Ekinović, Mehić, Memić, Mujanović 6, Jaškić, Kadić 14, Zvekić, Begagić 3, A.Ćosić, H.Ćosić 4, Tufekčić, Jolović 4, Begović. (Trener: Adnan Bašić).