Biznis Politika

VIDEO: Potpisani ugovori o izgradnji industrijskih zona sa četiri lokalne zajednice

Primaj prvi vijesti na viber - besplatno - PRIJAVI SE NA OVOM LINKU
Podijeli ovu vijest:

U Ministarstvu privrede Zeničko-dobojskog kantona danas su potpisani ugovori o izgradnji industrijskih zona sa Gradom Zavidovići i općinama Tešanj, Usora i Olovo. Sporazumi omogućavaju dalja ulaganja Vlade ZDK u infrastrukturu industrijskih zona i pružanje podrške lokalnim zajednicama i investitorima.

Ministar za privredu ZDK Samir Šibonjić istakao je da Ministarstvo i Vlada kontinuirano ulažu u industrijske zone, stvarajući što bolje uslove za firme i investitore.

– Rast industrijske proizvodnje u ZDK-u u prvih 11 mjeseci ove godine bio je oko 10 posto u odnosu na isti period 2024. godine, a u kontinuitetu nam raste izvoz. Uradili smo sve što je bilo do nas, sada izgrađujemo nove IT centre gdje vidimo ih kao moderne industrijske zone. Cilj nam je da jačamo Zeničko-dobojski kanton, da jačamo našu domovinu Bosnu i Hercegovinu, a to jedino možemo sa jakom privredom i sa razvijenom sredinom – izjavio je ministar Samir Šibonjić.

Gradonačelnica Zavidovića Erna Merdić Smailhodžić zahvalila je ministru Šibonjiću i Vladi ZDK na čelu sa premijerom Nezirom Pivićem na kontinuiranoj podršci lokalnim zajednicama kroz javne pozive. Pojasnila je da je Grad Zavidovići, i na prvom i na drugom pozivu dobio 100.000 KM za infrastrukturne radove u industrijskoj zoni Majdanska Polja i da se početak realizacije očekuje početkom naredne godine.

– Nažalost, Zavidovići su jedna od devet lokalnih zajednica koje Vlada Federacije BiH posljednjom raspodjelom za jedinice lokalne samouprave FBiH nije podržala, tako da nam zaista puno znači ova podrška Vlade Zeničko-dobojskog kantona koja ne izostaje kada su u pitanju lokalne zajednice na području ovog kantona – kazala je gradonačelnica Erna Merdić Smailhodžić.

Pomoćnik načelnika Općine Usora Ivica Labudović naglasio je značaj podrške Ministarstva u realizaciji treće faze projekta izgradnje gradske zone Ularice, ističući da je do sada podrška Ministarstva dosegla milionske iznose i omogućila značajan gospodarski razvoj općine.

– Gospodarski razvoj koji smo doživjeli proteklih godina ne bi sigurno bio moguć bez te podrške, stoga smo veoma zahvalni Ministarstvu gospodarstva i ministru Šibonjiću – rekao je Ivica Labudović.

Potpisani ugovori predstavljaju konkretan nastavak politike Vlade Zeničko-dobojskog kantona koja ulaže u privredu i lokalne zajednice, s ciljem jačanja industrijskih zona, podsticanja zapošljavanja i razvoja ekonomije u cijelom kantonu.



Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez navođenja izvora i bez dozvole. Vlasnik materijala su Agencija za promociju PRmedia s.d. i portal Zenicablog, osim ako nije navedeno drukčije.

Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010

PARTNERI ZENICABLOGA:

Zadnje objavljeno

Promo