Sedmicu nakon održane posljednje sjednice pred kolektivni godišnji odmor rukovodstvo Parlamenta FBiH počastilo se novom limuzinom u iznosu od skoro 80.000 KM (79.548 KM), saznaje Fokus.ba.
Naime, posljednju sjednicu federalni poslanici održali su 23. odnosno 24. jula, a sedam dana kasnije, 31. jula donesena je odluka kojom se ponuđaču M.R.M. export-import Ljubuški dodjeljuje tender kojim se nabavlja novo službeno vozilo.
Sudeći prema iznosu vozila, prema važećoj kategorizaciji, poslužit će nekome iz rukovodstva ovog doma. A rukovodici Predstavničkog doma su predsjedavajući Dragan Mioković (Naša stranka), Azra Okić (SDP) i Mladen Bošković (HDZBiH).
Prema sadržaju same odluke o izboru najpovoljnijeg ponuđača vidljivo je da se poprilično žurilo sa provođenjem ovog tendera. Naime, kako je navedeno, obavještenje o nabavci na Portalu javnih nabavki objavljeno je 10. jula. Ponuda pomenutog ponuđača je 28. jula protokolisana u Parlamentu FBiH, a nepuna tri dana kasnije donesena je odluka da mu se dodijeli ugovor.
Inače, rok za prijem ponuda postavljen je 30. jula do 12 sati, a dan kasnije je donesena odluka da se firmi M.R.M export-import iz Ljubuškog dodijeli ugovor.
Firma M.R.M. iz Ljubuškog apsolutni je rekorder kada je riječ o prodaji vozila institucijama u BiH. Tako je Generalni sekretarijat Vijeća ministara BiH, prema istraživanju CIN-a, u proteklih 13 godina kupovao službene automobile samo od ove firme.
Također, ova ljubuška firma isporučila je Vladi FBiH 19 novih automobila prošlog ljeta u velikoj nabavci limuzina koja je izazvala mnogo reakcija u javnosti
Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010








