Dvije maloljetne osobe povrijeđene su u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u ponedjeljak, 1. jula u večernjim satima u ulici Branilaca Bosne u Zenici, nakon čega je vozač pobjegao s mjesta nezgode, potvrđeno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona.
Nezgoda se dogodila oko 20:40 sati, a u istoj je učestvovao vozač automobila marke „Audi“ dvadesetogodišnji T. E. iz Viteza. Tom prilikom ostvario je kontakt sa dvojicom maloljetnih lica, inicijala M.H. i O.F., koji su se vozili na romobilu. Mladići su zadobili lakše tjelesne povrede, koje su im konstatovane u Kantonalnoj bolnici Zenica.
Nakon incidenta vozač se udaljio s mjesta događaja ne ukazavši pomoć povrijeđenima. Brzom reakcijom policijskih službenika Policijske uprave I Zenica, osumnjičeni je ubrzo pronađen, lišen slobode te priveden zbog krivičnog djela „Neukazivanje pomoći osobi ozlijeđenoj u saobraćajnoj nezgodi“ iz člana 337. Krivičnog zakona Federacije Bosne i Hercegovine.
Uviđaj na mjestu nesreće obavila je uviđajna ekipa Odsjeka kriminalističke policije PU I Zenica, a daljnje istražne radnje su u toku.
Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010







