U utakmici 18. kola bh. košarkaške lige (sedmo kolo drugog dijela prvenstva) za sezonu 2022/2023, košarkašice Čelika su bile danas, 19.03.2023.godine, domaćini ekipi KK Jedinstvo Dženex iz Tuzle.

Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 16 sati, pred oko 400 gledalaca.

Utakmici je, kao poseban gost, prisustvovala i legendarna bh. košarkašica Razija Mujanović.

U susretu starih rivala pobjedu je ostvarila domaća ekipa, Čelik BH Telecom.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK ČELIK BH TELECOM – KK JEDINSTVO  DŽENEX  85:69 (22:10), (17:23), (19:18), (27:18);

Službena lica su bila: Sudije Samir Kadrić, Namik Fočo i Armin Zahiragić, a delegat Mirza Hatibović.

Sastav ekipe Čelika, strijelci, najviše skokova:

Amna Isaković 5, Dalila Bilić 5, Almedina Ahmić (cap) 16 p. + 12 skokova, Zerina Kadić 6, Berina Mustafica 12,  Ema Mačkić 5, Anida Čaušević 6, Amila Kozica, Sajra Huskanović, Emana Pašalić 3, Adna Omerdić 25, Suana Bašić 2.  (Trener Aida Kalušić,  pomoćni trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika Adna Omerdić sa 25, Almedina Ahmić 16 i Berina Mustafica 12 poena.

Kod ekipe Jedinstvo Dženex najefikasnije su bile Elma Feukić sa 30 i Kanita Smajić 15 poena.

Prije početka utakmice mala svečanost. Specijalnoj gošći, legendarnoj bh.košarkašici Raziji Mujanović, uručen je dres KŽK Čelik i buket cvijeća od strane predsjednice KŽK Čelik BH Telecom, Senaide Tabić.

Utakmici su prisustvovale i Amra Mehmedić, premijerka ZDK i bivša košarkašica, zatim Draženka Subašć, ministrica za obrazovanje, nauku, kulturu i sport ZDK, Sumea Mujkanović, pomoćnik Gradonačelnika za socijalnu zaštitu, stambene poslove i društvene djelatnosti, Behudin Bajgorić, selektor bh.košarkaške reprezentacije u kolicima i drugi.

U prvoj četvrtini od rezultata 2:2, domaće košarkašice Čelika prave seriju od 10:0 i rezultat je 14:2. Na kraju četvrtine je 22:10. Drugu četvrtinu su nešto bolje odigrale košarkašice Jedinstva, dobile su drugu četvrtinu sa 17:23, pa je rezultat na poluvremenu 39:33 za Zeničanke. Treća četvrtina je protekla u prilično ravnopravnoj  borbi, četrvtinu su dobile domaće sa 19:18, te je na kraju tri četvrtine utakmice 58:51.

Posljednju četvrtinu domaće su, ponovo, odigrale odlično, dobile ovu četvrtinu sa 27:18 za konačnih i potpuno zasluženih, 85:69

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču.

Doble-double učinak u ekipi Čelika ostvarila je reprezentativka i kapitenka Almedina Ahmić sa 16 poena i 12 skokova, indeks korisnosti 26.

Nakon današnje pobjede Zeničanke su na omjeru od devet pobjeda i sedam poraza, 25 bodova, dva kola su bile slobodne.

U narednom 19.kolu KŽK Čelik BH Telecom gostuje ekipi KK Orlovi iz Banja Luke, jedinoj neporaženoj ekipi u dosadašnjem dijelu prvenstva.