U utakmici 6. kola Lige 6 za prvaka BiH za košarkaše, sezona 2020/2021. košarkaši OKK Čelik bili su danas, 15.5.2021. godine, na gostovanju u Laktašima kod ekipe KK Igokea. Utakmica je odigrana u SD u Laktašima od 19 sati. Zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je favorizovana ekipa KK Igokea. Konačan rezultat i rezultat po četvrtinama: KK Igokea – OKK Čelik  74:48  (22:14), (19:7), (20:13), (13:14); Sudije su bili: glavni Ademir Zurapović, sudija 1 Bojan Jovanić, sudija 2 Goran Stojančević, a delegat Zoran Mejić.

Sastav ekipe OKK Čelik, poeni, najviše skokova: Armin Avdibegović (cap), Haris Ćurevac 5, Haris Delalić 21, Meris Bečirović 3, Milivoje Božović 10 p.+ 12 skokova, Benjamin Bajramović, Srđan Gavrić, Anes Podojak 7, Namik Varupa 2, Dino Merdanović. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);     U ekipi Čelika dvocifreni su bili Haris Delalić 21 i Milivoje Božović 10 poena. Kod ekipe Igokea najefikasniji Nikola Jovanović i Stefan Fundić po 12 i Edin Atić 11 poena.

Košarkaši Čelika doživjeli su i treći poraz u Ligi 6 za prvaka BiH, uz jednu pobjedu, a košarkaši Igokee ostvarili su drugu pobjedu u dvije odigrane utakmice Lige 6. Ekipa Igokee je osvojila po sedam titula prvaka u prvenstvu i Kupu BiH (od 25.12.2018.godine Kup BiH se zove Kup „Mirza Delibašić“) i ovogodišnji je polufinalista ABA lige (eliminisani od Crvene Zvezde u polufinalu) i bila je veliki favorit u ovom susretu. Košarkaši Čelika su otkrovenje sezone 2020/2021 u bh. košarci, nakon sjajnih igara u ligaškom dijelu sezone, kao povratnici u najviši rang bh.košarke nakon pet godina.

Tok utakmice:

Čelik otvara utakmicu poenima Milivoja Božovića sa vođstvo od 0:2. Ovo je bilo jedino vođsvo Zeničana. Domaći preuzimaju vođstvo, koje stalno povećavaju do kraja prve četvrtine, koja završava sa 22:14 za Igokeu. I kroz drugu četvrtinu domaći povećavaju prednost na 18, 19 i krajnjih, na kraju prvog poluvremena, plus 20 poena za Igokeu, 41:21. Drugu četvrtinu domaći su dobilli sa 19:7. Čelik je imao procenat šuta u prvom poluvremenu 30% i bez ijedne trojke. Domaći su imali šut 45% i četiri trojke. Treću četvrtinu domaći otvaraju serijom 11:2 i prednost je +29 poena (52:23) u 24.minuti utakmice. Do kraja treće četvrtine rezultat je + 27 poena za Igokeu, 61:34. Čelik je i dalje na procentu šuta od 34% i bez pogođene trojke (0/10). U posljednjoj četvrtini i najveće vođstvo domaćih, plus 33 poena (69:36), ali su Zeničani do kraja utakmice smanjili zaostatak na minus 24 poena za konačnih i zasluženih 74:48 za Igokeu. Svi košarkaši iz rostera obje ekipe dobili su priliku da nastupe u današnjem meču.

Inače, košarkaši Čelika su Ligu 6 za prvaka otvorili porazom 83:66 u Širokom Brijegu, utakmica je iz 2.kola. Naredni duel Zeničanima je trebao biti protiv Sparsa, 05.5.- utakmica iz 3.kola, ali je odgođen zbog obaveza tima iz Sarajeva u ABA 2 ligi. Ranije je odgođena, do daljnjeg, utakmica Čelik – Igokea iz 1.kola zbog obaveza Igokee u ABA ligi. Prvu pobjedu u Ligi 6 Čelik je ostvario protekle subote, 8.5. nad ekipom Borca iz Banja Luke sa 78:66, utakmica iz 4.kola.