FOTO: Poraz  košarkaša Čelika u derbiju kola nakon produžetka – Košarkaši Čelika, uokviru 18.kola A1 Lige KSBiH bili su domaćini ekipi KK Promo iz Donjeg Vakufa. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 1.000 gledalaca. Pobjedu u ovom derbiju zabilježili su gostujući košarkaši Proma, nakon produžetka od pet minuta (nakon 4 dionice bilo je 85:85, a u produžetku 6:10 za goste, za konačnih 91:95).

Rezultat: OKK Čelik – KK Promo D.V.  91:95 (85:85)   (18:26), (31:17), (14:26), (22:16),  (6:10);

Glavni sudija je bio Nermin Nikšić, sudija 1 Faruk Zukić, sudija 2 Nedim Čomaga, komesar Amir Husić.

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni:

Muhamed Gak 5, Adis Zec, Armin Avdibegović (cap) 23, Eldar Abazović, Anes Podojak 18, Kerim Dragolj 17 p. + 12 skokova, Vildan Hodžić 6, Denis Halilović 6, Namik Varupa 9 p. + 11 skokova, Adi Bambur 5, Kenan Fajković 2, Aner Đulan.  (Šef struke Armel Mujaković, pom. trener Edin Varupa)

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 23, Anes Podojak 18, Kerim Dragolj 17 poena.

Najviše koševa za Promo postigli su: Nedim Mustafica 35 poena + 14 skokova, Damir Kasun 16, te Admir Džihan i Dinko Peljto po 11 poena.

U zeničkoj ljepotici, Areni „Husejin Smajlović, večeras smo gledali sjajnu košarkašku predstavu, koji su odigrali košarkaši domaćeg Čelik i Proma iz Donjeg Vakufa, lidera na tabeli.

Domaći otvaraju utakmicu sa 6:0, ali gosti uzvračaju sa 0:9 i stavljaju do znanja zašto su lideri na tabeli.

Do sredine prve dionice ekipe se smjenjuju u vođstvo, ali onda goste prelaze u vođstvo, koje su održali i povećali na 18:26 na kraju dionice.

Drugu dionicu domaći su odigrali maestralno na krilima Podojka, Avdibegovića i Dragolja i ovu dionicu Čelik je dobio sa 31:17, odnosno na poluvremenu je 49:43 za Čelik.

Treću dionicu bolje su odigrali gosti i sa pet trojki preokrenuli su rezultat, koji je, na kraju treće dionice bio 63:69 za Promo.

Početkom četvrte dionice gosti idu na najveći prednost na utakmici od + 12 poena (66:78). Nakon toga domaći prave seriju od 11:0 i rezultat je 77:78 za goste na 3,27 minuta do kraja 4.dionice. Na 1,14 minuta  do kraja Čelik ima prednost od 82:80. Gosti daju 5 uzastopnih poena na 11 sekundi do kraja za rezultat 82:85, ali domaći, trojkom Dragolja, na dvije sekunde do kraja, uspjevaju izjednačiti na 85:85 i otišlo se u produžetak od 5 minuta.

Domaći su veoma slabo odigrali produžetak i prve poene postigli su nakon 2,5 minute. Gosti postižu šest uzastopnih poena za vođstvo 85:91, što je bilo dovoljno da rutinski sačuvaju stečenu prednost za konačnih 91:95.

U timu gostiju nezadrživ je bio Nedim Mustafica sa 35 postignutih poena i 14 skokova, a odlično ih je vodio Dinko Peljto. Gosti su imali podršku od oko 100-tinjak svojih navijača, a i podrška za domaće nije izostala.

Čelikov bilans nakon 18.kola je 11 pobjeda i 7 poraza, četvrto mjesto na tabeli.

U narednom 19.kolu Čelik ide u goste ekipi Iskra iz Bugojna.