VIDEO: advokat Almin Dautbegović – Nije dovoljno riješiti samo slučajeve ‘Dragičević’ i ‘Memić’ – Na bečkom Trgu heroja održavaju se protesti na kojima se traži pravda za Davida i Dženana. Među okupljenima su i porodice preminulih mladića, koji su istinu o smrti svojih sinova došli tražiti i u Austriji.
Kao i na skupovima u Banjaluci, potpisuju se peticije, krivične prijave i prikuplja novčana pomoć porodicama Dragičević i Memić. Porodice Memić i Dragičević sumnjaju u istinitost izvještaja o okolnostima pod kojima su njihovi sinovi umrli. Zahvaljujući dijaspori u Austriji, slučaj Davida i Dženana privukao je i pažnju tamošnjih medija koji su detaljno pisali o okolnostima njihove smrti.
Gost Al Jazeere bio je Almin Dautbegović, advokat iz Zenice i gostujući profesor na Pravnom fakultetu u Beogradu. Gostovanje možete pogledati ovdje:
Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010







