FOTO: Poraz rukometaša Čelika na Bilmišću u derbiju kola – Prva liga FBiH, grupa Sjever, 14.kolo. RK ČELIK – RK KRAJINA 32:33; Sportska dvorana na Bilmišću u Zenici; Početak: u 16,30 sati; Gledalaca: oko 100. Sudije: Jasmin Mulahasanović (Maglaj) i Ivan Širić (Žepče), kontrolor Esad Konjičanin (Visoko).

U derbi utakmici 14. kola rukometne Prve lige FBiH, grupa Sjever, sezona 2017/2018,  igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Krajina iz Cazina. Utakmica je završena  rezultatom 32:33  (17:13) za Krajinu. Najefikasniji kod Čelika: Kenan Biogradlija 6, Adi Pašalić 5 golova; Najviše golova za Krajinu postigli su: Asim Kapić 14 i Nerdin Vunić 8 golova;

Sastavi ekipa, strijelci:

Čelik: Jasmin Omerović 1, Ajdin Tufekčić, Harun Šarić, Edhem Grabus 2, Ekrem Kobilica 3, Adnan Sumbuljević, Adi Pašalić 5, Faris Mrako 1, Mirza Mulić, Kenan Biogradlija 6, Omer Suljić, Aldin Begagić 4, Muhamed Ajanović 4, Adnan Begagić 4, Muamer Kaljić, Danijel Jurić 2. (Trener Seldin Rizvanović);

Krajina: Jasmir Hušić, Belmin Murić 1, Mirnes Rekić 1, Demirel Salkić, Denis Hošić 1, Nerdin Vunić 8, Smail Dautović 4, Sedin Mehić, Asim Kapić 14, Arman Rekić, Ismir Salkić 3, Tarik Adilagić 1, Edis Beganović. (Trener Emir Dautović);

Mali broj gledalaca na ovoj derbi utakmici, jer se termin utakmice preklapao sa nogometnom utakmicom na Bilinom polju između NK Čelik i NK GOŠK, a ulaz na utakmicu NK Čelik-NK GOŠK  bio je slobodan. Prije početka utakmice mala svečanost, predsjednik RK Čelik Pane Škrbić uručio je dres kluba sa brojem 2 ambasadoru Austrije, NJ.E. Martinu Pammeru, koji je i prisustvovao ovoj derbi utakmici. Prije dva dana ambasador Martin Pammer postao je počasni član RK Čelik i uručena mu je počasna članska karta.. (Link OVDJE ). Čelik je u ovoj utakmici nastupio bez svog standardnog i ponajboljeg strijelca Edvina Begovića, a u tim se vratio Danijel Jurić.

Furiozan početak domaćih i nakon pet – šest minuta imaju vođstvo od 6:2. Na kraju prvog poluvremena je 17:13 za domaće, nakon velike borbe. U drugom poluvremenu bolje se snalaze gosti, pa i pored dobre igre domaćih i vođstva nakon prvog poluvremena bodovi odlaze u Cazin. U triler završnici minimalna pobjeda Krajine, konačan rezultat Čelik – Krajina 32:33. Nezadrživi dvojac kod Krajine bio je Kapić sa 14 i Vunić sa 8 golova. Jesenas u Cazinu bilo je 40:34 za Krajinu. U narednom kolu rukometaši Čelika idu u goste ekipi Gračanice, vodećoj ekipi na tabeli.