FOTO: Treća uzastopna pobjeda rukometaša Čelika u ovom prvenstvu – Prva liga FBiH, grupa Sjever, 8.kolo. RK ČELIK – RK GRADAČAC 35:28 ; ARENA „Husejin Smajlović“ u Zenici; Početak: u 19 sati; Gledalaca: oko 150. Sudije: Armin Mulabdić i Dino Murtezanović (Maglaj), delegat Nermin Salkanović (Zenica).

U utakmici 8. kola rukometne Prve lige FBiH, grupa Sjever, sezona 2017/2018,  igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Gradačac. Utakmica je završena  rezultatom 35:28  (13:15) za Čelik.

Sastavi ekipa

Čelik: Jasmin Beganović, Mateo Brekl, Muhamed Ajanović 2, Edhem Grabus 3, Mustafa Babić, Adnan Sumbuljević 3, Adi Pašalić 2, Faris Mrako 1, Aldin Begagić 1, Muamer Kaljić, Kenan Biogradlija, Ekrem Kobilica, Ahmed Oruč 1, Edvin Begović 13, Adnan Begagić 9, Danijel Jurić. (Trener Seldin Rizvanović);

Gradačac: Hećimović, Boloban, Čaušević 5, Kahvedžić 8, Mehmedčehajić, Bajramović 3, Nermin Isić 2, Hasanbašić 1, Islamović, Mujčinović, Kavazović, Zrnić 9, Mehić, Okanović, Hadžiomerović, Nahid Isić.  (Trener Dado Doborac);

Najefikasniji kod Čelika bili su Edvin Begović 13 i Adnan Begagić 9 golova.

Najviše golova za Gradačac postigli su Edin Zrnić 9 i Armin Kahvedžić 8 golova.

Sedmerci: Čelik 7 (7), Gradačac 6 (3); Isključenja: Čelik 14 minuta, Gradačac 12 minuta;

Sjajnom igrom u drugom poluvremenu rukometaši Čelika zabilježili su treću uzastopnu pobjedu u ovom prvenstvu nad solidnom ekipom Gradačca, bivšim Premijerligašem.

Zeničani su dobro otvorili današnju utakmicu, poveli su 4:1, držali vodstvo sve do 17. minute kada gosti okreću rezultat i dolaze u vodstvo rezultatom 7:8. Nastavio je Gradačac igrati dobro u ostatku prvog poluvremena i prvo poluvrijeme riješio u svoju korist rezultatom 13:15.

U 36.minuti utakmice Čelik prelazi u vođstvo od 18:17, koje više nisu ispuštali do kraja utakmice.

Nakon što su prešli u vodstvo izabranici Seldina Rizvanovića nastavili su igrati sjajnu odbranu, te su brzim kontrama preko Edvina Begovića i Adnana Begagića  rešetali gol Gradačca. Golman domaće ekipe mladi Muamer Kaljić izluđivao je gostujuće igrače sjajnim odbranama, sabrao je 15-ak uspješnih odbrana, a to su njegovi saigrači materijalizovali u napadu, te povećavali svoje vodstvo iz minute u minutu.

Najveća prednost domaćih iznosila je +9 golova (32:23), (33:24). Na kraju je završilo +7 golova, potpuno zasluženo, za domaće (35:28).

Mladi golman Muamer Kaljić je sasvim uspješno zamjenio kadetskog reprezentativca Haruna Hodžića, koji je dobio poziv od selektora za pripreme u Bijeljini.

Čeliku je današnja pobjeda bila treća uzastopna, te sada uz tri pobjede i jedan remi imaju i tri poraza koja su ubilježili u prve tri svoje utakmice u prvenstvu (Čelik –Bosna TS Tešanj 24:26,  Krajina – Čelik 40:34 i Čelik – Gračanica 17:39).