11.kolo Lige mladih KS BiH – Tri pobjede i dva poraza zeničkih mladih košarkaša

Tri pobjede i dva poraza zeničkih mladih košarkaša – U protekla dva dana zeničke omladinske selekcije u okviru 11.kola Lige mladih KSBiH- državno prvenstvo, igrale su pet utakmica. Inače, u Ligi mladih KS BiH nastupa i sedam selekcija u pet kategorija iz Zenice.

U ovim utakmicama pobjede  su ostvarili juniorke Čelika, kadetkinje Kengura i kadeti Abecede, a poraze su doživjeli kadetkinje BH Starta i juniori Čelika. Vrijedne gostujuće pobjede ostvarili su kadetkinje Kengura u Sarajevu nad ekipom Željezničar i juniorke Čelika u Banjaluci protiv Orlova. Takođe, vrijednu pobjedu nakon preokreta u drugom poluvremenu, ostvarili su kadeti Abecede, koji su na poluvremenu gubili sa 26:42 od Teslićana.

Donosimo rezultate odigranih utakmica 11.kola za zeničke ekipe, najbolji strijelci i skokovi:

JUNIORI U-18

Čelik – Igokea  72:81 (Ahmet Begić 22, Harun Alić 19, Imran Porča 15, Anes Podojak 10 poena za Čelik);

JUNIORKE U-18

Čelik – Rama 81:35 (Lamija Škaljo 18, Amina Ćehajić 14, Amna Kahrić 13 p.+ 7 asistencija, Sara Heljić

12 p. +9 skokova, Eni Nizamić 10 poena za Čelik);

KADETI U-16

Abeceda – WBS Basketball  83:77 (R.Hamzić 24 p.+7 skokova, A.Gazić 17, A.Zec 12, D.Ćuković 10 p.+

7 skokova za Abecedu);

KADETKINJE U-16

Željezničar – Kengur Zenica 38:44  (Amna Isaković i Hena Spahić po 13 poena, a Suana Bašić je

imala 9 skokova za kadetkinje Kengura);

BH Start – Konjic 67:70  (F.Đuherić 18 p. +7 asistencija, S.Bajramović 18 p.+ 11 skokova, A.Selimović 12