VIDEO+FOTO: Pogledajte kako je Čelik pobjedio Sparse u Sarajevu

U utakmici 8.kola Lige 6 za prvaka BiH, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik gostovali su danas, 30.5.2021. godine, kod ekipe KK Spars u Sarajevu. Meč je odigran u SD „Grbavica“ u Novom Sarajevu, bez prisustva publike zbog pandemije koronavirusa. Veliku pobjedu u ovom derbi meču ostvarili su gostujući igrači Čelika. Konačan rezultat i rezultat po četvrtinama: KK Spars – OKK Čelik 66:75 (24:23), (13:10), (15:19), (14:23);

Sudije su bili Bojan Jovanić, Dragan Porobić i Mila Čavara, a delegat Medin Duškaj. Sastav ekipe Čelik, poeni, najviše skokova: Srđan Gavrić 6, Haris Ćurevac 12, Haris Delalić 19, Meris Bečirović, Milivoje Božović 24 p.+ 20 skokova, Benjamin Bajramović, Armin Avdibegović (cap) 2, Anes Podojak 2, Ranko Križanović 10, Namik Varupa, Nedžad Hodžić. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi Čelika dvocifreni su bili Milivoje Božović sa 24, Haris Delalić 19, Haris Ćurevac 12 i Ranko Križanović 10 poena. Kod ekipe Spars najefikasniji Kenan Kamenjaš 16, Nedim Buza i Vojin Ilić po 14, te Nejc Klavžar 10 p. Košarkaši Čelika ostvarili su drugu pobjedu u Ligi 6 za prvaka BiH, uz šest poraza, a košarkaši Sparsa doživjeli su treći poraz uz pet pobjeda u osam odigranih utakmica Lige 6 za prvaka. Današnjom pobjedom košarkaši Čelika su se revanširali Sparsima za poraz iz 3.kola u Zenici (56:71), odigranoj 23.5.2021.godine.

Tok utakmice:

U prve dvije četvtine ekipe se smjenjuju u vođstvu, a na kraju prvog poluvremena je vođstvo Sparsa od 37:33., koje ostvaruje u finišu druge četvrtine. Treću četvrtinu dobija Čelik sa 15:19 i rezultat je, nakon tri četvrtine utakmice izjednačen, 52:52. U prvih šest minuta posljednje četvrtine rezultat je u egalu, a od rezultata 59:58 za Spars, Čelik pravi pobjedničku seriju od 0:12 za rezultat 59:70 i utakmica je prelomljena u korist gostiju iz Zenice. U zadnje dvije minute Čelik je rutinski sačuvao vođstvo za konačnih 66:75. Posljednju četvrtinu Čelik je dobio sa 14:23.

Rezultati OKK Čelik u Ligi 6: Čelik – Igokea 74:99; Široki – Čelik 83:66; Čelik – Spars 56:71; Čelik – Borac 78:66; Leotar – Čelik 87:73; Igokea – Čelik 74:48; Čelik – Široki 70:85; Spars – Čelik 66:75