19 Juni 2013
FacebookTwitterRSS Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli. zenicablog android16x16

ekran

telekabel

tehnomax

sony

radioq

mojportal

baner podrzite

avaz2

ponedjeljak, 28 Maj 2012 02:29

Kontrola boračkih invalidnina

Savez ratnih vojnih invalida Zeničko-dobojskog kantona priredio je u Zenici tematsku konferenciju o implementaciji Zakona o kontroli zakonitosti korištenja prava iz oblasti boračko invalidske zaštite, odnosno aktivnostima revizije prava po osnovu invalidnosti,. "Podržavamo proces revizije, svjesni problema i nedoumica. Iako se radi o teškom i bolnom procesu, moramo uvesti reda u oblasti korištenja prava po osnovu boračko-invalidske zaštite", izjavio je ovom prilikom ministar za boračko-invalidsku zaštitu F BiH Zukan Helez.
On je iznio podatak da je u dosadašnjem procesu revizije, iz prava izvedeno 3.378 osoba i ušteđeno je 11,3 miliona KM.


" Nisu nam cilj uštede, već realna situacija u ovoj oblasti. Želimo, prije svega utvrditi status onih koji su uvedeni u prava po osnovu invalidnosti, od 2004. godine", kazao je Helez.
Predstavnici organizacija ratnih vojnih invalida i šehidskih porodica, izrazili su ovom prilikom bojazan da će gubitak prava značiti i rast broja socijalnih slučajeva.  U radu Konferencije učestvovali su članovi Vlade ZDK, direktor Instituta za medicinsko vještačenje, načelnici općina u ZDK, predsjednik i dopredsjednik Federacije BiH, te federalni zastupnici sa područja ovog kantona.

 

zukanzdk2

Povezani članci (by tag)

Zenicablog