Video+foto: Čelik-Željezničar 1:0

Video-foto: Čelik-Željezničar 1:0 – Velika pobjeda Čelika u derbiju

NK ČELIK – FK ŽELJEZNIČAR 1:0 ; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak: 17 sati; Gledalaca oko 2.000 (Jug stadiona i dalje bez najvatrenijih navijača Čelika, popularnih Robijaša. Utakmici prisustvovalo i oko 300 navijača Željezničara, Manijaka); Vrijeme: oblačno, kišovito i prohladno (+ 12*C). Sudije: Glavni sudija Tomislav Čuić (Tomislavgrad), pomoćnici, A1 Amer Macić (Mostar), A2 Marko Perić (Mostar), delegat Davor Ristović (Istočno Sarajevo).

Uokviru  28. kola BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje igrali su domaći NK Čelik i ekipa FK Željezničar iz Sarajeva.

REZULTAT: ČELIK – ŽELJEZNIČAR 1:0 (1:0);

Strijelac: Fenan Salčinović u 35.minuti; Korneri 6:0 za Čelik;

Žuti kartoni: Salčinović, Marin Popović, Adi Adilović, Kojić, Selimović, Bajraktarević (Čelik), Stanić, Blagojević, Kjosevski, S.Stevanović (Željezničar);

Čelik: Adi Adilović, Grahovac, Đidić, Bajraktarević, Karić, Anel Dedić (od 62.Pezer)., Salčinović (od 92.Hanan Adilović), Kojić, Marin Popović (od 68.Selimović), Bureković, Jusić. Rezerve: Bukvić, Hanan Adilović, Selimović, Goran Popović, Ajan, Pezer, Jevtić. (Trener Elvedin Beganović);

Željezničar: Kjosevski, S.Stevanović, Kosorić, Memija (od 62.Tiago), Bekrić (od 80.Đermanović), Blagojević, Bogičević, Stanić, Lendrić, Zahirović (od 66.Beganović), M.Stevanović.  Rezerve:  Fejzić, Kramarić, Đermanović, E. Sadiković, Beganović, Tiago, Hodžurda (Trener Haris Alihodžić);

Zaslužena pobjeda nogometaša Čelika u derbiju kola nad ekipom Željezničara, kojeg nisu savladali 7 godina. U prvom poluvremenu Čelik je bio bolji i imao više od igre. Tada je postignut i pobjedonosni gol preko Fenana Salčinovića u 35.minuti. Asistent je bio Mahir Karić. Salčinović je primio loptu na oko 20-ak metara, prevario svog pratioca Sinišu Stevanovića i odlično šutirao za vođstvo Čelika. Ispostavilo se da je ovo i jedini gol na utakmici. U 20.minuti odlično je šutirao Anel Dedić, lopta je otišla pored gola. Prethodno je odlični Mahir Karić uzeo loptu Kosoriću i asistirao Dediću. Željezničar je zaprijetio u 38.minuti iz slobodnog udarca sa oko 22 metra iskosa preko Bekrića, ali je lopta otišla preko gola domaćih.

U drugom poluvremenu Željezničar je imao više od igre i imao je nekoliko povoljnih pozicija da zaprijeti golmanu Adiloviću. Prvo je zaprijetio Čelik u 52.minuti nakon odličnih driblinga Anela Dedića u šesnaestercu gostiju, koji nije uspio dodati loptu Kojiću na petercu. Željezničar je zaprijetio u 55.minuti (Memija šutirao preko gola), 61. ((Bektić  pogodio stativu, odbijenu loptu sproveo u prazan gol Lendrić, ali je pomoćni sudija mahao ofsajd poziciju i poništio ovaj gol), 69.min. (Tiago šutirao pored gola), 70.min.(najbolja šansa za goste –nakon prodora Lendrić pogađa stativu i lopta odlazi u gol aut). U 78.minuti najbolja šansa za Čelik. Nakon odličnog prodora mladog Vladimira Grahovca u prilici je Mahir Karić, koji nije uspio pogoditi gol gostiju iz povoljne pozicije. Nakon 5 minuta sudijske nadoknade u drugom poluvremenu nije bilo promjena i završilo je rezultatom 1:0 za Čelik, golom postignutim u 35.minuti.

Po završetku utakmice desile su se neke nemile scene ispred zapadne tribine, gdje je došlo do koškanja između domaćih navijača i najvjerovatnije manjeg broja gostujućih navijača i igrača Željezničara. Kada su napuštali zapadnu tribinu, trener Željezničara Mulalić i njegov pomoćnik Karić bili su napadnuti. Nogometaši Željezničara krenuli su prema zapadnoj tribini, a onda su zasuti bakljama i stolicama, na šta su oni uzvratili na sličan način. Golman Želje, Kjosevski, je kako smo čuli, napao i jednog radnika sa stadiona. U tom haosu bilo je svega, naguravanja sa redarima, psovki, dobacivanja i bilo je teško identifikovati šta se tačno dešavalo. Prema ocjenama kolega, nogometaši gostiju su krenuli da zaštite svoje navijače na zapadnoj tribini i onda su krenuli neredi. Ne znamo, da li sudija išta sankcionisao u ovom neredu, ali će se znati nakon zvaničnog sudijskog Izvještaja

U narednom 29.kolu prvenstva Čelik gostuje kod ekipe Veleža, a Željezničar je  je domaćin Rudaru iz Prijedora.

Pred sami početak meča, policija je morala intervenisati na Sjeveru, zbog ponašanja navijača Željezničara – VIŠE NA OVOM LINKU.

Nažalost, nemile scene su se ponovile i nakon utakmice, više detalja NA OVOM LINKU.

sportsport-celikzeljo1

Rezultati utakmica 28. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Sarajevo – Mladost 2:1
Slavija – Radnik 2:1
Široki Brijeg – Borac 1:0
Čelik – Željezničar 1:0
Drina – Olimpic 0:3
Rudar – Vitez 1:1
Travnik – Sloboda 2:3
Zrinjski – Velež 1:0