Ubjedljiva pobjeda košarkašica Čelika u Brčkom (+30)

Ubjedljiva pobjeda košarkašica Čelika u Brčkom (+30) – ŽKK Brčanka – KŽK Čelik 45:75. U 4. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2016/2017, košarkašice Čelika su gostovale u Brčkom kod ekipe Brčanka.  Pobjedila je, visokim rezultatom, ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: ŽKK Brčanka – KŽK Čelik  45:75  (6:27), (10:23), (15:11), (14:14);

Sastav KŽK Čelik i postignuti poeni: Eni Nizamić 6 poena + 10 asistencija, Nedžla Kovačević 21, Zerina Čičak, Amila Isaković, Amna Kahrić 3, Aldijana Iriškić 12, Anida Ćorović 11, Sara Heljić 14, Amina Ćehajić, Andrijana Reljić 8, Merjema Bučuk, Lamija Škaljo; (ŠSŠ Slobodan Kecman, pomoćnik Eldar Durmić);

Najviše poena za Čelik su postigle: Nedžla Kovačević 21, Sara Heljić 14 poena + 9 skokova, Aldijana Iriškić 12 poena + 8 skokova i Anida Ćorović 11 poena;

Najefikasnije kod Brčanke: S.Ilić 22 i N.Kajtaz 11 poena;

Nakon tri sedmice pauze zbog reprezentativnog okupljanja, nastavljeno je Prvenstvo BiH za žene.

Na programu su utakmice četvrtog kola, koje će se igrati od srijede do subote.

Košarkašice Čelika upisale su novu, četvrtu  pobjedu u okviru Prvenstva Bosne i Hercegovine. Ovog puta na gostovanju u Brčkom kod ekipe Brčanka.

Prvu četvrtinu košarkašice Čelika su dobile sa + 21 poen, a drugu sa + 13 poena i na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 16:50 za Čelik (+ 34 poena). Treću dionicu je dobila ekipa Brčkog sa 15:11, dok je u zadnjoj dionici bilo neriješeno, jer je trener Kecman uveo djevojke koje imaju manju minutažu, a i pobjeda je bila osigurana nakon prvog poluvremena. Konačan rezultat je + 30 poena za Čelik (45:75).

U ekipi Čelika sve igračice su dobile šansu da nastupe, osim povrijeđene Amile Isaković.

U narednom 5.kolu KŽK Čelik je domaćin ekipi ŽKK Orlovi iz Banja Luke.