U Umagu NK Čelik – FK Donji Srem 1:0

U Umagu NK Čelik – FK Donji Srem 1:0 – U sklopu desetodnevnih priprema (03.02.do 13.02.2016.), koje obavljaju na sjevernom Jadranu – Crikvenica (Hrvatska), nogometaši zeničkog Čelika danas su u Umagu odigrali četvrtu utakmicu. Pobjedili su ekipu FK Donji Srem, člana Prve lige Srbije, sa 1:0, golom Mahira Karića u 65.minuti iz jedanaesterca

Ovo je treća pobjeda Čelika na pripremama u Crikvenici.

Za Čelik su igrali: Adi Adilović, Grahovac, Kazazić, Džidić, Bajraktarević, Karić, Anel Dedić, Selimović, Kojić, Jusić, Hećo. Trener Elvedin Beganović u nastavku je priliku dao i ostalim igračima: Bureković, Pezer, Salčinović, Goran Popović, Duraković, Imamović, Heco, Šabanović i Hanan Adilović.

Danas stručni štab nije mogao računati na povrijeđene Aida Vehabovića i Marina Popovića.

Čelik ostaje u Crikvenici do 13.februara i evo rezultata prijateljskih utakmica u drugoj fazi priprema u Crikvenici:

06.02. NK Čelik – NK Crikvenica -4:2  (strijelci: Semir Bajraktarević, Emir Jusić, Mahir Karić, Anel Dedić)

08.02. NK Čelik – NK Hrvatski dragovoljac – 1:1 (Mahir Karić)

09.02. NK Čelik – NK Krk (trećeligaš iz Hrvatske)  – 1:0 (Vladimir Grahovac)

12.02. NK Čelik – FK Donji Srem (1. liga Srbije) – 1:0 (Mahir Karić)

Nakon utakmice u Umagu, Čelikova ekspedicija će, na povratku prema Crikvenici, svratiti u Rijeku, gdje će na stadionu Rujevica, prisustvovati utakmici 1HNL između domaće Rijeke i Lokomotive (18h).

Čelik sutra (subota) nakon jutarnjeg treninga završava desetodnevne pripreme u Crikvenici i vraća se u Zenicu.

Generalnu probu pred nastavak prvenstva Čelik će imati na Bilinom polju sedam dana prije nastavka prvenstva, a protivnik još nije dogovoren. Ranije je nagovješteno da bi to mogao biti sarajevski Olimpic.