RK Čelik bolji od Krivaje u Zavidovićima

RK Čelik bolji od Krivaje u Zavidovićima  – RK KRIVAJA – RK ČELIK 27:30 (15:15)

Igrano u Gradskoj dvorani u Zavidovićima: RK Krivaja – RK Čelik 27:30 (15:15). Gledalaca oko 200. Sudije: Kadić i Muratović (Zavidovići). Isključenja: RK  Krivaja 6 minuta, RK Čelik 14 minuta (Hamza Hadžić 3 x po 2 minute). Sedmerci: za Krivaju 3 (2), za Čelik 2 (1).

RK KRIVAJA: Selimbegović 8 odbrana), Muhić 4 dbrane), Polić, Avdić (4), Mehić (3), Ohran (3), Pedić, Klis, Grujić (7), Dosić, Jaškić (3), Huskić (1), Fejzić (3), Karanović, Alić (3), Ljutić (1). Trener: Jasmin Mrkonja.

RK ČELIK: Lilić, Sirčo (13 odbrana, 1 penal), Tufekčić, Aldin Begagić (5), Begović (1), Duvnjak, Adnan Begagić, Grahovac (1), Skopljak (3), Oruč, Božić (5), Pan-džić (10), Balaš (3), Hadžić (2). Trener: Bojan Crnomarković.

U dobroj rukometnoj predsavi u Zavodivčima, pred oko 200 ljubitelja rukometa,  a u okviru priprema za novu prvenstvenu sezonu u Premijer ligi BiH Čelik iz Zenice je nadigrao i pobijedio domaću Krivaju rezultatom 30:27 (poluvrijeme 15:15).

Iako je RK Čelik bio bolji za tri gola  Krivaja se nije predavala sve do samog kraja utakmice. Čelikovoj pobjedi u Zavidovićima značajno je doprinijeo golman Čelika Enes Sirčo, koji je svih 60 minuta branio gol Čelika i imao čak 13 odbrana (i jedan sedmerac). Čelikovac Marko Pandžić je sa 10 postignutih golova  bio golgeter utakmice, dok su po 5 golova za Čelik dodali Aldin Begagić i Ranko Božić.

Kod RK Krivaja se istakao Nikola Grujić, koji je postigao 7 golova.

Nakon utakmice šef stručnog štaba Čelika Bojan Crnomarković je dao sljedeću izjavu:

-Ovo je večeras, što se Čelika tiče, mnogo bolje nego što ranije odigrali dvije utakmice  na turniru ,,Zaim Kobilica” u Zenici. Do početka prvenstva je ostalo još petnaestak dana, tako da ćemo za start u prvenstvu biti potpuno spremni – rekao je  Crnomarković.

Do početka prvenstva Čelik će odigrati još jednu prijateljsku utakmicu u Zenici.