Katastrofalan poraz OKK Čelik u Vogošći – 120:47

Katastrofalan poraz OKK Čelik u Vogošći – 120:47 –  12. kolo, KK VOGOŠĆA – OKK ČELIK – Sportska dvorana „Amel Bećković“; Početak u 19 sati. Sudije: Nožinović, Kasumović, Avdagić, komesar: Muderizović. Uokviru 12. kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2016/2017, zenički OKK Čelik gostovao je kod ekipe KK Vogošća.  Ubjedljivu pobjedu ostvarila je favorizovana domaća ekipa Vogošće.

Rezultat: KK Vogošća – OKK Čelik 120:47  (31:11), (24:6), (34:10), (31:20);

Sastavi  ekipa i strijelci:

OKK Čelik: Faris Preljević 11, Benjamin Bajramović 3, Džan Gradaščević 2, Kerim Varupa, Imran Porča 1, Armin Bilić 10, Kenan Čoloman 2, Ahmet Begić 3, Harun Smajlagić 5, Kenan Fajković, Ernes Mešinović 7, Benjamin Fejzagić 3. (Glavni trener Armel Mujaković, pomoćnik trenera Armin Avdibegović);

KK Vogošća: E.Holjan 2, E.Džafić 13, D.Peljto 11, A.Sijerčić 3, M.Bešo 12, B.Dedović 4, K.Dragolj 7, I.Fazlić 18, N.Mustafica 24, N.Buza 18, N.Maksimović 6, S.Kurtić 2.(Trener Ahmet Pašalić);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Faris Preljević 11 i Armin Bilić 10 poena;

Kod Vogošće  najefikasniji: Nedim Mustafica 24, Imran Fazlić i Nermin Buza po 18 poena;

Košarkaši Čelika krenuli su u drugi dio prvenstva gostovanjem kod jesenjeg prvaka Vogošće, koji se pred nastavak pojačao sa: Kerim Dragolj (dvojna licenca KK Bosna i Vogošća), Nermin Buza (KK Bošnjak), Imran Fazlić (KK Bošnjak), Nebojša Maksimović (KK Kakanj).

Kod Čelika, u nastavku prvenstva, Benjamin Fejzagić i Kenan Čoloman (dvojica Zeničana), branit će crno-crveni dres do kraja takmičarske sezone. Za ekipu Čelika večeras nije nastupio Ibrahim Durmo, koji igra utakmicu za Sparse u Trebinju.

Domaći bolje otvaraju utakmicu sa 6:0, 10:3, 19:5 za konačnih +20 poena nakon prve dionice (31:11).

Već nakon prve dionice vidjelo se ko je dominantniji i ko će pobjediti u ovom susretu.

Drugu dionicu domaći otvaraju serijom od 16:0 i rezultat u 16.minuti iznosi 47:11. Do odmora je +38 poena za domaće (55:17). Ovu dionicu domaći su dobili sa 24:6. Prve poene u ovoj dionici Čelik je postigao u 7.minuti dionice. Domaći su dominirali u skokovima nakon prvog poluvremena (37/13).

I u trećoj dionici nastavlja se potpuna dominacija Vogošće i do + 59 poena za domaće (82:23), te +62 poena (89:27), na kraju treće dionice. Rezultat u trećoj dionici bio je 34:10 za Vogošćene.

Zadnja dionica okončana je sa 31:20 za domaće, za konačnih +73 poena prednosti (120:47) za Vogošću.

Svi igrači iz rostera obje ekipe su nastupili u večerašnjoj utakmici, a kod Vogošće svi su se upisali u listu strijelaca.

Skor ekipe Čelika nakon dvanaest  kola je šest pobjeda i pet poraza.