Ubjedljiva pobjeda rukometaša Vogošće u derbiju kola – Premijer rukometna liga BiH, 17.kolo. RK ČELIK – RK VOGOŠĆA 26:35; ARENA u Zenici; Početak: u 15,30 sati; Gledalaca: oko 500. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Visoko), a delegat Zoran Anušić (Prijedor).

U derbi utakmici 17. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2015/2016, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Vogošća iz istoimenog grada. Utakmica je završena  rezultatom 26:35 (11:19) za Vogošću.

Sastavi ekipa, strijelci:

RK ČELIK: Sirčo, Polić, Čabai, Dervenčić 2, Martić, Hadžić,  Mujanović, Bajramović 7, Bugarčić 1, Kadić 2, Tufekčić, Begagić Aldin 8, Buljugija 1, Begović 1, Duvnjak 3, Matić. (Trener Mehmed Begovac);

RK VOGOŠĆA: Šabanović (17 odbrana), Haseljić, Geko 4, Džinović 2, Bečić 4, Korjenić 4, Medžić 4, Tufekčić 1, Jelačić 2, Divković 4, Pandžić 2, Kadrić 1, Taletović, Dedajić 4, Smajilbegović 3, Džapo.  (Trener Danijel Ridžić);

Najefikasniji kod Čelika: Aldin Begagić 8 i Edin Bajramović 7 golova;

Najviše golova za Vogošću postigli: Četiri igrača postigla su po 4 gola: Geko Alen, Bečić Anes, Korjenić Samir, Medžić Tarik, Divković Ivan i Dedajić Tarik;

Sedmerci za Čelik: 5 (3); Sedmerci za Vogošću: 2 (2);

Isključenja: Čelik (6′); Vogošća  (16′);

Rukometaši Čelika zasluženo su poraženi u derbiju kola od drugoplasirane ekipe na tabeli, koja je dosad zabilježila 16 pobjeda i samo jedan poraz.

Domaći rukometaši dobro su se držali prvih 15 minuta do rezultata 9:9, zahvaljujući efikasnom i raspoloženom Edinu Bajramoviću, koji je postigao 5 od 9 Čelikovih golova. Imali su i vođstvo u nekoliko navrata (4:3), (5:3), (6:5), (7:6) i (8:7). U 24.minuti već je + 6 golova za goste iz Vogošće (10:16), a do poluvremena već je + 8 za goste (11:19). U prvom poluvremenu naročito se istakao dobrim odbranama golman Vogošće Adnan Šabanović, koji je nekada branio i gol Čelika.

U drugom poluvremenu gosti idu, u nekoliko navrata i na + 10 i 11 golova (11:21), (17:27), (19:29), 20:30), (21:32), (22:33), (23:34), (24:35) za konačnih + 9 golova (26:35).

Tokom cijele utakmice igrači Vogošće diktirali su snažan tempo i visok ritam igre, koje domaći mogli pratiti i koji su, uz to, napravili i veliki broj tehničkih grešaka, koje se ne smiju dešavati u derbiju.

Vogošćani su pokazali da nisu slučajno na vrhu tabele i da su, trenutno, najbolja ekipa u ligi.

U ekipi Čelika nastupilo je nekoliko rovitih igrača (Dervenčić i Duvnjak, iscrpljeni nakon prehlade-gripe, te Aldin Begagić i Bugarčić-nedovoljno oporavljeni od povreda).

Za igrača utakmice proglašen je golman Vogošće, legendarni Adnan Šabanović, koji je imao 17 uspješnih odbrana i koji je bio nerješiva enigma za Čelik.

Čeliku je ovo osmi poraz u 17 odigranih kola Premijer lige uz 9 pobjeda, dok je Vogošći ovo šesnaesta pobjeda uz jedan poraz u dosadašnjem toku prvenstva.

U narednom, 18. kolu RK Čelik gostuje u Sarajevu kod ekipe Bosne (12./13.02.2016.god., dok je Vogošća domaćin Konjuhu iz Živinica.