FOTO: RK Čelik – RK Hercegovina 32:27- Premijer rukometna liga BiH, 13.kolo. RK ČELIK – RK HERCEGOVINA 32:27; ARENA u Zenici; Početak: u 17,30 sati; Gledalaca: oko 200. Sudije: Dražen Begić-Andrija Knezović (oba Mostar), kontrolor Nedžad Rastoder (Goražde).

U derbija začelja uokviru 13. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2016/2017, u Zenici su igrali zenički RK Čelik i ekipa RK Hercegovina iz Nevesinja. Utakmica je završena rezultatom 32:27 (16:12) za Čelik.

Sedmerci za Čelik 3 (2 ), za Hercegovinu 4 (3);
Isključenja: Čelik (10′), Hercegovina (6′):
Najefikasniji kod Čelika: Aldin Begagić i Nikola Grahovac po 6 golova;
Najviše golova za Hercegovinu postigli Vojislav Čabrilo i Vlado Draganić po 7, te Darko Dragović 6 golova.

Sastavi ekipa, strijelci:
ČELIK: Jasmin Omerović 1, Adnan Begagić 2, Hamza Hadžić 3, Marko Pandžić 3, Mustafa Babić, Enes Sirčo, Edvin Begović 3, Ranko Božić 2, Ajdin Tufekčić, Aldin Begagić 6, Nemanja Bezbradica 4, Nikola Grahovac 6, Enes Skopljak 2. (Trener Bojan Crnomarković);
HERCEGOVINA: Jovo Budović, Miodrag Dabić 1, Vojislav Čabrilo 7, Vlado Draganić 7, Nemanja Vučinić, Nemanja Buha 4, Miliša Knežević, Darko Dragović 6, Nikola Ivanović 2, Vladan Savić. (Trener Milanko Savčić);

Što se tiče zeničkih rukometaša oni su odigrali zadnju utakmicu pred svojim navijačima u ovom zadnjem 13.kolu jesenjeg dijela prvenstva i nakon zaslužene pobjede idu u mirniju završnicu u drugom dijelu prvenstva.

Gosti iz Nevesinja dobro su se držali do sredine prvog poluvremena kada domaći prelaze u vođstvo od 6:5, koje više nisu ispuštali do kraja utakmice. Na kraju prvog poluvremena je 16:12 za domaće.

U drugom poluvremenu domaći pojačavaju tempo i u nekoliko navrata imaju i po 8 do 9 poena prednosti (23:15), (26:18), (27:18), (28:19), (31:22), ali su gosti u finišu meča smanjili na pristojnih – 5 golova za konačnih 32:27 za Čelik. Ovo je Čeliku peta pobjeda u prvenstvu uz 8 poraza, dok je Hercegovini 11.poraz uz jednu pobjedu i jedan remi.