OKK Čelik bolji od Gradine – Četvrta pobjeda OKK Čelik – OKK ČELIK – KK GRADINA TEŠANJ 88:79 ; Arena u Zenici, Početak u 17 sati. Gledalaca oko 300. Sudije: Zoran Hodžić, Tarik Nikšić i Abas Mrković (svi iz Sarajeva), delegat Marijanović iz Zenice.

Uokviru 7. kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2015/2016, zenički OKK Čelik bio je domaćin ekipi KK Gradina iz Tešnja. U ovom kantonalnom derbiju zasluženu pobjedu zabilježila je domaća ekipa Čelika.

Rezultat: Čelik – Gradina Tešanj 88:79 (31:22), (23:16), (23:26), (11:15);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Ibrahim Durmo 32, Armin Avdibegović 16 i Esnaf Durmić 13 poena;
Kod Gradine Tešanj najefikasniji su bili: Ibrahimkadić 27, Salkić 17 i Zvikanović 13 poena.

Sastav ekipa i strijelci:

OKK Čelik: M.Keso 7, I. Durmo 32, A. Avdibegović 16, E. Durmić 13, F. Preljević, K. Fajković, E. Mešinović, A. Hadžić, M. Dostović, A.Bilić 10, H.Bajramović, R .Bašić 10. (Trener Damir Zeljković).
KK Gradina Tešanj: Turkić 3, Salkić 17, Marković 2, Ćostović 2, Ibrahimkadić 27, Begunić 2, Pantalejić 5, Zvikanović 13, Kašibović 2, Deljković, Bešo 6, Omahić. (Trener Ž. Jurišić);

Podmlađena ekipa OKK Čelik zasluženo je pobjedila Gradinu iz Tešnja u Areni Zenica i tako prekinula niz od tri uzastopna poraza. Gosti iz Tešnja su samo dva puta imali vođstvo na samom početku utakmice (0:2) i (2:4), a sve ostalo vrijeme utakmice vođstvo su imali domaći košarkaši. Već u prvoj dionici prednost je bila 15 poena (23:8), a na kraju ove dionice bilo je 31:22. U drugoj dionici prednost domaćih je i 19 poena (54:35).

Na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu od 16 poena prednosti za domaće (54:38). Najveći prednost na utakmici Čelik ima sredinom treće dionice i to u dva navrata (69:48) i (73:52). Od ovog potonjeg rezultata gosti su uspješniji i narednim minutama daju 14 poena, a domaći 4 poena, tako da je u prvim minutama zadnje dionice rezultat 77:66. Do kraja utakmice domaći uspjevaju da sačuvaju prednost na krilima reprezentativca Ibrahima Durme i iskusnog vođe Armina Avdibegovića, za konačnih + 9 poena (88:79).

U narednom, 8.kolu košarkaši Čelika idu u goste ekipi KK Burch iz Sarajeva.