Sudije susreta su bili: Hodžić, Nikšić, Mrković (svi Sarajevo), komesar Mladen Marijanović (Zenica).

Uokviru 10. kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2016/2017, zenički OKK Čelik bio je domaćin ekipi KK Iskra iz Bugojna. Iznenađujuću pobjedu ostvarila je gostujuća ekipa Iskre.

Rezultat: OKK Čelik – KK Iskra 91:95 (23:16), (22:31), (24:19), (22:29);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Armin Bilić 28 p. + 10 skokova, Ibrahim Durmo 22 p. + 17 skokova, te Ernes Mešinović i Harun Smajlagić po 12 poena;
Kod Iskre najefikasniji: N.Spasov 28, M.Kurić 23, A.Pandžo 15 p. + 15 skokova, F.Manjgafić 13 poena.

Sastavi timova i strijelci:

OKK Čelik: Faris Preljević 6, Benjamin Bajramović, Džan Gradaščević 2, Kerim Varupa, Ibrahim Durmo 22, Armin Bilić 28, Luciano Vilić, Ahmet Begić 9, Harun Smajlagić 12, Harun Bajramović, Imran Porča, Ernes Mešinović 12. (ŠSŠ Armel Mujaković, trener Armin Avdibegović);

KK Iskra: Spasov 28, Seferović 5, Brečić 11, Šehić, Bečirović, Tataraga, Kurić 23, Manjgafić 13, Tomić, Delić, A.Pandžo 15, M. Pandžo. (Glavni trener Mujo Kovačević);

Podmlađena ekipa OKK Čelik doživjela je iznenađujući poraz na svom parketu zeničke Arene u 10.kolu A1 lige KSBiH od ekipe KK Iskra iz Bugojna, nakon dvije gostujuće pobjede (Promo Donji Vakuf i Gradina Tešanj). U ekipi Čelika igrao je i Ibrahim Durmo, koji igra na dvojnu registraciju i za sarajevske Sparse, dok se u ekipi domaćih nije pojavio Kenan Fajković, iz nepoznatih razloga, kako reče trener Armel Mujaković nakon utakmice.

Gosti bolje otvaraju utakmicu i vode sa 0:6, ali nakon tri minute domaći prelaze u vođstvo od 11:10, koje su povećavali do kraja prve dionice za 23:16. U drugoj dionici domaći imaju nekoliko puta po 9 poena prednosti (29:20), (31:22), (34:25), ali gosti iz Bugojna uspijevaju u 17.minuti izjednačiti i preokrenuti rezultat na 38:42, a do poluvremena rezultat je 45:47 za Iskru. Treća dionica je protekla u naizmjeničnom vođstvu ekipa, a Čelik trojkom Armina Bilića u zadnjoj sekundi dionice završava treću dionicu sa 69:66.

U 24 minuti bilježimo petu ličnu grešku Ernesa Mešinovića, čiji rani izlazak je dosta oslabio redove Čelika. Na početku zadnje dionice, za četiri minute igre, Čelik pravi, ponovo, devet poena prednosti (79:70), ali u zadnjih šest minuta domaći postižu 12, a gosti 25 poena i poraz je bio neizbježan od iskusnije i uigranije ekipe Iskre. Na 3,40 minuta do kraja gosti su preokrenuli rezultat na 79:80 i to vođstvo su uspjeli sačuvati do kraja utakmice. U ovom periodu prednost gostiju bila je i pet poena prednosti (84:89).

Domaći su pokušali da preokrenu rezultat, te su na 4,4 sekunde do kraja utakmice došli na minus dva poena (89:91), ali Kurić sa dva slobodna bacanja povećava na 89:93. Za preostalo vrijeme ekipe su postigle po 2 poena za konačnih 91:95 u korist gostiju iz Bugojna. Ističemo puno više tehničkih grešaka kod ekipe Čelika, što je na kraju utakmice konstatovao i trener Čelika Mujaković, te katastrofalan šut za 3 poena domaćih od samo 10 %, (3 od 30 pokušaja). Na drugoj strani gosti su bili puno uspješniji u šutu za 3 poena (11/30 ili 36,7 %). Ovo je Čeliku četvrti poraz uz pet pobjeda, dok je Iskri treća pobjeda uz šest poraza.